KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 1 hónapja #8545 Írta: attila.pinter
attila.pinter válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Delonghi Esam4000b típusú kávégép hibaelhárításában.
Az a hibajelenség, hogy amikor bekapcsolom megcsinálja a tesztet és amikor a KPE a felső állásba ér, akkor elkezd világítani a felkiáltójel, az 1 és a 2 csésze gomb, majd a KPE-t visszateszi alaphelyzetbe.
De van olyan eset is, amikor meg hiba nélkül lefut a bekapcsolás utáni teszt és akkor lehet kávét főzni vele, majd a kikapcsolásnál jelenik meg a felkiáltójel, amikor szintén a KPE a felső állásba érkezik, majd visszamegy alaphelyzetbe.
Az előélete az volt, hogy nagyon nyikorgó hangot adott ki amikor mozgatta a KPE-t, de nem tudok róla, hogy felkiáltójelezett volna.( legalábbis erről nem szóltak)
A nyikorgást megszüntettem egy teljes KPE takarítással és szilikon zsírozással, majd a KPE-t tartó keretet is leszereltem és a menetes szárat is kicsit megkentem szilikon zsírral, az O gyűrűket is cseréltem a KPE-ben és a fejen is. Ezek után pedig elkezdődött a fenti hiba.
A hibából néha hálózati ki-be kapcsolással ki tudom ugrasztani, de amikor már ez sem segít, akkor a bekapcs gomb, az 1 csésze és a 2 csésze folyamatos nyomva tartása mellett kapcsolom rá a hálózatot, ekkor villognak a csésze gombok és a gőz gomb, majd egy kis idő múlva egy picit darál és kb 1 perc múlva kikapcsol. Ezután bekapcsolom és tökéletesen működik 5-6 ki-be kapcsolásig, lehet hogy tovább, de ezután random szerűen újból előjön a felkiáltójel a fenti hibaleírás alapján.
A felső végállás kapcsolót már cseréltem, de nem hozott változást, a reed panelt ellenőriztem a motornál (már amennyire egy multiméterrel lehet), az szerintem jó. Teszt módban működnek a végállás kapcsolók.
Szerintetek mi okozhatja a problémát (rajtam kívül)?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv Attila

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8546 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

feccuska írta: Kéri hogy nyomjak egy ok-t a program elindításához, ha elzárom a gőzölőt akkor pedig kiírja hogy nyissam meg. Nem enged sehova se lépni akármit nyomok rajta csipog,de nem lép el onnan sehova.


Próbáld megvárni azt, hogy a víztartályt ürítse ki teljesen. Ezt követően kérheti a feltöltést és a légtelenítést. Ha nem mér rendesen a vízmennyiségmérő keresztmetszet csökkenés miatt, akkor is csinálhat ilyen jelenséget.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8547 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

richárd.szabó írta: Hali segitségre lenne szükségem
Saeco Exprelia bekapcsolás után következöt irja
Viztartályt töltsem meg utána le kell okézni utána a kancsór friss vizzel és utána indulna h kancsó tisztítás, de nem indul el és nem csinál semmit a gép valakinek ötlet vagy reset hogy lehet?

Szia!
Lehet hogy eldugult a mágnesszelepe, azért nem tud továbblépni.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8548 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

attila.pinter írta: Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Delonghi Esam4000b típusú kávégép hibaelhárításában.
Az a hibajelenség, hogy amikor bekapcsolom megcsinálja a tesztet és amikor a KPE a felső állásba ér, akkor elkezd világítani a felkiáltójel, az 1 és a 2 csésze gomb, majd a KPE-t visszateszi alaphelyzetbe.................
Szerintetek mi okozhatja a problémát (rajtam kívül)?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv Attila


Szia!
A leírás alapján átnéztél mindent, és amit leellenőriztél az jó volt.
A kazánt, a hőbiztosítékot és az NTC-t nem nézted meg. Ha valamelyik hibásan működik akkor a procit megzavarhatja, és hibajelzést mutat. Multiméterrel feszültség alatt nézd meg ezeket, mert simán szakadásméréssel kaphatsz csalóka eredményt.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8549 Írta: feccuska
feccuska válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Kiüríti teljesen a víztartályt,majd feltöltöm és kiírja hogy nyomjak egy ok-t az indításhoz... Sikerült meggyógyítani,már nagyon mérges voltam és felváltva nyomkodtam rajta az összes gombot össze vissza,és egyszer csak visszatért az alap menübe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8550 Írta: attila.pinter
attila.pinter válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Köszönöm a segítséged!
Az NTC-re milyen értékeket kell hogy kapjak? Mert próbáltam átnézni a doksikat, de sehol nem találtam erre utaló megjegyzést.
Szoba hőmérsékleten kb 100kOhm-ot mértem, amikor már hűlő félben volt a kazán akkor kb 18kOhm-ot.
Üdv Attila

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.459 másodperc