KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 5 hónapja #8293 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

vladcepes írta: Köszönöm! bdown . Amit még nem értek: ha nem fűt a kazán,attol még nem kellene daráljon egyet,és úgy kinyomja hidegen?,


Röviden és tömören, NEM!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8294 Írta: vladcepes
vladcepes válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Rendben! Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8295 Írta: drtibi67
drtibi67 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
secondbolt Le ellenőriztem amiket javasoltál a micrókapcs-nak nincs baja .Multival lemértem az szerint működik.Bekapcsoláskor elindul felnyomja a kv tartót és le áll.
Esetleg van még ötleted?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8296 Írta: vydrai
vydrai válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv Mindenkinek!
Talán mindenki figyelmét elkerülte egy korábbi kérdésem, vagy esetleg rossz helyre írtam, ezért újra kérem a fórumozók segítségét. Saeco Talea Touch típusú gépnél a kiadott kávé mennyisége változó. Bekapcsolás után öblítés -> megfelelő adag. Rögtön utána szintén jó a mennyiség. Pár perc várakozás után kb. fele, kétharmada az adag, mintha valahol leürülne a rendszerből a víz és először azt kellene visszatölteni. Mi lehet az oka?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8297 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

drtibi67 írta: Sziasztok!
secondbolt Le ellenőriztem amiket javasoltál a micrókapcs-nak nincs baja .Multival lemértem az szerint működik.Bekapcsoláskor elindul felnyomja a kv tartót és le áll.
Esetleg van még ötleted?


Azzal kezdted a beírásodat az Inteliával kapcsolatban, hogy elindítottál egy vízkőtelenítést, és szivattyúhibát tapasztaltál. Kivetted a KPE-t és nem tudtad visszatenni a helyére.
A vízkőtelenítés lefututt rendesen, vagy félbeszakadt?
Ha félbeszakadt, akkor azért megy tömörítési helyzetbe mert onnan szeretné folytatni a programot. Töltsd fel rendesen vízzel, és hagyd hogy onnan folytassa a folyamatot. Várni kell vele 1-2 percet, és elindul. De ezt csak akkor tudja megcsinálni, ha nics elgugulva a vízhálózat.
Ha viszont lefutott a program rendesen de felső helyzetben marad, akkor előfordulhat egy motorvezérlő IC hiba is.
De a korábban leírtak alapján a program végét nem vártad meg valami okból kifolyólag.
Azt kell befejeztetni a géppel, és működnie kell majd rendesen.
Ha nem bírsz vele, akkor szerviz lesz belőle.... ::dead

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8298 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

vydrai írta: Üdv Mindenkinek!
Talán mindenki figyelmét elkerülte egy korábbi kérdésem, vagy esetleg rossz helyre írtam, ezért újra kérem a fórumozók segítségét. Saeco Talea Touch típusú gépnél a kiadott kávé mennyisége változó. Bekapcsolás után öblítés -> megfelelő adag. Rögtön utána szintén jó a mennyiség. Pár perc várakozás után kb. fele, kétharmada az adag, mintha valahol leürülne a rendszerből a víz és először azt kellene visszatölteni. Mi lehet az oka?


Szia!
Van benne egy elektromágneses lefúfószelep, melynek több funkciója is van. Ebben van elvízkövesedve mindkettő szelep. Ha szerencséd van, akkor vízkőoldószerrel való 8-10 hosszúkávé főzéssel megtisztítható. Ha pedig ezzel nem szűnik meg a gond, akkor szét kell szedni és megtisztítani.


Funktionsventil.jpg melléklet nem található


"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.261 másodperc