KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #8287 Írta: razor
razor válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

secondbolt írta:

razor írta: Üdv!
Spidem Villa-val lenne egy kis gondom mégpedig ,hogy ereszti a vizet minden lefőzés után ,valahol a Kpe környékén engedi ,mert ahova be van tolva a csepptálca ,onnan folyik le a víz és a zacc tartó alja is vizes szokott lenni.
Merre keressem a hibát?
Előre is köszönöm a válaszokat. bdown


Szia!
- Kiveszed a KPE-t, és mögötte a pipacső alatti rész lehet hogy tele van kávézaccal.
-Kinyitod az ajtót, kihúzod a zaccfiókot, zárod a KPE és a zaccfiók mikrókat és elindítod a főzést. Lámpával a KPE bal oldalához bevilágítva megtalálhatod a folyás helyét.



Üdv!
Köszönöm,úgy volt ,ahogy írtad,eltömődött a pipacső alatti rész.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8288 Írta: gaboca0527
gaboca0527 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Szereztem egy Saeco Primea Duo kávégépet, ami multiszelep hibát jelez az Autotest menüben.
Szétszedtem, megnéztem, mechanikailag rendben van, a motor is jónak tűnik, mert mindkét tekercsén 90Ohm-ot mérek és nem is szorul. Viszont álló helyzetben is olyan forró lesz egy idő után, hogy nem lehet hozzáérni. A motor vezérlő IC is melegszik. IC-t cseréltem, de nem oldotta meg a problémát.
Szerviz menüben lehet léptetni a szelepet, viszont azt vettem észre, hogy a vezérlő egyik kimenetén fixen 24V van, nyilván ettől melegszik.
Kicsit úgy tűnik nekem, mintha firmware vagy mikrokontroller probléma lenne. A kijelzőn mutatott firmware verzió nem egyezik az áramkörre ragasztott papíron lévő verzióval. Gondolom korábban frissítették.
Még egy plusz infó, hogy az Autotest menüben Flash hibát is jelez.
Van esetleg valakinek ötlete, hogy milyen irányba menjek tovább?
Köszönöm!
Gábor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8289 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

vladcepes írta: Szia! Nos,ahogy írtad,semmit nem sikerült mérnem,vagyis semmi ellenállás. (Gondolom szakadt a fűtőszál)


Igen az kazáncserés.. ::dead

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8290 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

miklós.murányi írta:

secondbolt írta: Sima lítiumbázisú kenőzsír: www.neoszerviz.hu/index.php?option=com_v...mart_product_id=1788
Valami ilyen megfelel...... Csapágybolt, MOL benzinkút, autósbolt.


Volt is itthon lítiumos zsírom, az imént be is kentem vele az orsót és láss csodát, megszűnt a nyikorgás bdown
Már csak azt nem tudom, hogy a dugattyú tömítéseit kell e cserélnem vagy sem. Mellékelek róluk egy fotót. Elvileg ezeket is cserélték, szerintem egy tömítés amiben még csak néhány lefőzött adag van nem így néz ki... Ezek csereérettek már?


Akkor kell cserélni, ha nagyon könnyen forog a horonyba. Élelmiszeripari szilikonzsírral kell az "O" gyűrűtt bekenni, a KPE szárát is vékonyan meglehet kenni ott, ahol láthatóak a súrlódás miatti csikok.
A gyűrűn látható fekete lerakódás elég régen keletkezett... ::tan::

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8291 Írta: vladcepes
vladcepes válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm! bdown . Amit még nem értek: ha nem fűt a kazán,attol még nem kellene daráljon egyet,és úgy kinyomja hidegen?,

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8292 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

gaboca0527 írta: Sziasztok!
Szereztem egy Saeco Primea Duo kávégépet, ami multiszelep hibát jelez az Autotest menüben............
Van esetleg valakinek ötlete, hogy milyen irányba menjek tovább?
Köszönöm!
Gábor


Szia!

Három lehetőség közül választhatsz ha megszeretnéd tartani a gépet:
1. Beviszed a Cady Trade 95 Kft-hez átvizsgálásra, szoftver frissítésre.
2. Tapogatózva, alkatrészcserékkel rájössz a hiba okára és megjavítod.
3. Ebay-en keresel hozzá panelt.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 2.284 másodperc