KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 6 hónapja #8257 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Solis palazzo

Szekelylaci írta: Sziasztok. Nemrég szert tettem egy solis palazzora. Bekapcsoláskor nem teszteli a kpe-t, illetve a gombok villognak. A darálót teszteltem. Víz, gőz van. Szétszedtem és a panelon van egy alkatrész, ami szét van égve(talán egy kondi) , illetve a panel alján van egy áthidalás, ami nem gyári. A fő kérdés, hogy mi az alkatrész, illetve mit kellene még cserélnem rajta? Ha minden igaz, akkor nagyjából az incantoval megegyező gépről van szó. Köszönöm a segítséget előre is :)


Szia!
Jobban jársz ha eljuttatod egy Saeco márkaszervizbe. Ott legalább tudják az áthidalás okát, elhárítják a panelhibát.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8258 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

szabo.csaba írta: Köszönöm!

Citromsavat hogy s mint használjam? Milyen citromsavat vegyek és hol lenne érdemes Milyen arányú oldatot készítsek?


1 liter vízbe tehetsz 3 evőkanálnyi citromsavat.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8259 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Dexter68 írta: Sziasztok! Évek óta elégedetten használom a Saeco Minuto gépemet, viszont pár napja azt vettem észre, hogy a csészébe alig kerül kávé, ellenben a tálca nagyon hamar megtelik, a bal oldalán (ahol a víztartály is van) a szellőzőnyílásokból spriccel a víz. Mi lehet a baja?
Köszönöm...


Szia!
Szét kell szedni, akkor látható a vízfolyás oka.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8260 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

pejkó.gábor írta: Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek,2 gép közül melyik a tartósabb,jobb,kiforrottabb konstrukció?Lehetőséget kaptam,hogy válasszak két szép állapotú gép közül,ti melyiket választanátok? Saeco Talea Giro Plus Gaggia Titanium (Saeco Incanto Deluxe)
Segítségeteket előre is köszönöm :-)


Szia!
A Gaggia a jobb gép.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8261 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

mihály.kelemen írta: Sziasztok, van egy Saeco odea sporty (odea go) kávéfőzőm.......
Na most sajnos nem értek hozzá, eléggé vizes és széthullós lett ez a "kávé pogácsa", holott pl munkahelyen kb csont száraz és jobban egybe marad ami a komolyabb kategóriájú gép csinál.

Tudnátok segíteni mi lehet a gond?


Szia!
A tiszta és jól beállított daráló, a KPE "O" gyűrű és a kidobódugattyú szárának szilikonzsírral való bekenése megoldhatja a gondot akkor, ha 10-15 kávét főzöl egymás után.
Az opti-dose funkció csak így tud állítani az őrlemény mennyiségén.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8262 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

drtibi67 írta: Üdvözlök minden fórumozót!
Segítséget kérek hátha eltudom kerülni a szervizet.Philips Saeco Intelia gépről van szó.A szivattyú adta meg magát pont vízkő mentesítés közben.Már tudom ,hogy nem kellet volna kiszedni a főző egységet ebben az állapotban,de kivettem. Visszatenni már nem tudtam / vissza lehetett volna,ha nem kapcsolom be a gépet/ ezért alaphelyzetbe állítottam a főző egységet. A gépet meg úgy próbáltam alaphelyzetbe hozni,hogy kiiktattam a mikró kapcsolókat és bekapcsoltam.Le is megy a pozicionálás,de 1.nem jó helyen áll meg a főző egység 0-hoz ,2.amikor végez error4 jelenik meg. Erre a problémára van e valami házi megoldás?
Köszönöm!


Szia!

A tengelyen van három keskeny, és kettő szélesebb borda. A mikrokapcsolókat zárni kell, a gépet el kell indítani hogy tesztelje magát. Amikor a széles bordák a képen látható helyzetbe érnek, akkor ki kell húzni a dugót a konnektorból. Az egyik borda 9-11 óra irányában áll, a másik 12-2 óra közötti szögben áll. Most a KPE alaphelyzetre állítva visszatehető.

KPEborda.jpg melléklet nem található


"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.375 másodperc