KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 5 hónapja #97 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=paljoc link=topic=284.msg12292#msg12292 msg=12292][/answer]
naja  8)  :P

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #98 Írta: Jaszy
Jaszy válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Nancy + PID és a hozzávalók.
A PID beszerelése elött nem gondoltam volna, hogy a legnehezebb dolog a megfelelő méretű és esztétikumú barkácsdoboz beszerzése lesz. Jelen pillanatban egy pirosra átfestett tápegységdoboz a PID háza. Egyelőre.
A szín maradna, csak fémből akarok majd egyet.
Eredetileg egy PT100 hőellenállás volt a bojlerre szerelve, de nem vált be. Nem tudom, hogy a működési elvből kifolyólag, vagy a tokozás mérete volt az ok, de nehézkesen és késve reagált a hőmérséklet változásokra.
A beállított hőfokot stabilan mérte és a PID tartotta is. A gond akkor volt, amikor csapolás után ismét elkezdett felfűteni. Az volt az érzése az embernek, hogy folyamatosan le van maradva az aktuális hőfoktól, és igazából csak rohan utána. Tény, hogy ezzel a konfigurációval nem sikerült kiküszöbölnöm a csapolás utáni ismételt felfűtésnél a 6-10 fokos túllövést. Két, egymást követő csapolás ebben a formában trükközés nékül nem működött. Egészen eddig.
Dobtam a kukába a PT100 érzékelőmet, és a különböző fórumokon emlegetett és az MLG PID KIT -ben is található "K" tip. hőelemet megrendeltem. Ebay-en fellelhető, az amcsiktól beszerezhető.
Tegnap szereltem be és rögtön megváltozott a kör viselkedése: szinte késlekedés nélkül reagál a fűtőszál vagy a szivattyú által okozott hőfokváltozásra. Egyszerűen jobban képben van a mérökör a pillanatnyi hőfokot illetően, aminek meg is van az eredménye: csapolás után 1-2 fokkal lövi csak túl magát az eddigi 6-10 helyett.
Természetesen fixen tartja a beállított hőfokot, és csapolás után minimális túllövés mellett kb. 2 perc alatt ismét melóra kész. Én érzékelőnek mindenképpen ezt ajánlom.
Hirtelen ennyi.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #99 Írta: lorien
lorien válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Jaszy link=topic=329.msg12709#msg12709 msg=12709][/answer]
Gratulla! A PID-ben tényleg a kijelzés a legnagyobb probléma, nehéz esztétikusat összehozni.
A K-típusú hőelem tényleg nagyon jó választás, eddigi utánjárásaim alapján ez tűnik a legjobbnak. Könnyű használni, kicsi a hőtehetetlensége, stb.

Egyszre készíthetnél róla videót is.

lorien.blog.hu
La Scala Butterfly, Mazzer Mini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #100 Írta: Jaszy
Jaszy válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=lorien link=topic=329.msg12710#msg12710 msg=12710][/answer]
Mindenképpen töltök fel róla videót.
Az általad említett hőtehetetlenség a legnagyobb ellensége szerintem a rugalmas és pontos működésnek. Ez eddigi szögletes és nehézkes működés ezzel ez új típussal varázsütésre egy jól teljesítő vezérlést eredményezett.
Egyébként a Nancy ezzel a dobozzal tipikusan az a helyzet, amikor vmi élőben nem olyan gusztustalan, mint a képeken. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #101 Írta: lorien
lorien válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Jaszy link=topic=329.msg12711#msg12711 msg=12711][/answer]
Értem én, nem is szóltam le. Különben sem jó, ha az esztétikai megjelenést fölérendeljük a funkcionalitásnak:)

Tényleg, nem is kérdeztem, a K-hőelemet hogy végül hogy raktad be?

lorien.blog.hu
La Scala Butterfly, Mazzer Mini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #102 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Jaszy link=topic=329.msg12709#msg12709 msg=12709][/answer]
Szuper ! Gratula.
Ahogy privatban mondtam Neked, szerintem igen esztetikus lett a piros dobozzal !

Es a kitargyalt + itt leirt mukodese alapjan szuper vetel volt a "K" cuccos.

Szep Munka ! :)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.162 másodperc