KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 5 hónapja #73 Írta: jobog
jobog válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

SiD ebben az esetben egy azonos értékű, de nagyobb hiszterézisű termosztát volna a megoldás, ha van olyan. A Rancikban ilyen van, ezt direkt hátrányként szokták említeni, hogy lám mekkorákat liftezik a hőmérséklet a bojlerben. Sztem ez direkt előny, mert így lehet jól hőmérsékletszörfözni. Csak ki kell tanulni a gép használatát.

Mindenesetre olcsóbb, egyszerűbb volna egy ilyen termosztát mint a PID. De az általad említett kis kapcsoló is olcsóbb és egyszerűbb megoldás.

Netán egy olcsó de jól elhelyezett nagyon gyors hőmérővel. Az úgy már komplett manuális PID. ;D

Persze hangsúlyozom, teljesen legális dolognak tekintem a PID-ezést, nem bolond aki megcsinálja, csak éppen azt hiszem eladni a gépet+a PID-re szánt pénz = tekintélyes összeg. Azon már kb. egy olyan jobb gép kapható ami jobb lesz az eredeti gép+pid fejlesztésnél.

paljoc a csészemelegítő csapolás vonatkozásában nem annyira a Pavcsi kedvelendő a Gágogi mellett. Itt a Gágogi lóg ki teljesen a sorból mint csészemelegítő csapolásra nem használható gép. Ezt a csészemelegítés funkciót én alapvető, magától értetődő szükséges szolgáltatásnak tekintem. Azután, hogy blaze szerint még ez sem áll a Gágogikra, avagy csak az Ő gépére nem amit külön is elhiszek, vagy mi van, az külön tisztázás kérdése lehet.

Valamint sztem nem ördögtől való dolog, ha csapolás közben beindul a fűtés. Nemrég volt olyan kávém ami akkor volt jó ha majdnem az egész csapolás alatt ment a fűtés. Sztem sem igazán szól bele a folyamatokba. Elvárható, hogy a bojlerek úgy legyenek kiképezve, hogy ez ne történhessen meg, ezt a legolcsóbb gépeken is megoldottnak láttam. Ha nem így volna (előfordulhat) akkor én egy olcsó egyszerű kis kapcsolót választanék a PID helyett. Egy PID árán nagyon sok finom kávécskát lehet vásárolni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #74 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=jobog link=topic=329.msg11335#msg11335 msg=11335][/answer]
nalam pld a csapolas, csesze melegitese vizzel kvazi csak egy ritus.  ugyanis ha 20-30 percet melegszik a gep akkor annyira melegek lesznek a cseszek amiket felul tarolok, hogy gyakorlatilag szuksegtelen lenne a csapolas - de mar megszoktam es a folyamat resze lett :)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #75 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=blaze link=topic=329.msg11337#msg11337 msg=11337][/answer]
neked akkor valami csoda gaggiád van, jól becsüld meg :D
az enyém még akkor sem sárkányos ha nem csinálok hűtőcsapolást.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #76 Írta: lorien
lorien válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=jobog link=topic=329.msg11335#msg11335 msg=11335][/answer]
Az előbb írtam egy tök jó választ, aztán eltűnt a net feneketlen bendőjében. A lényeg, hogy általában alapvetően igazad van, egyet is értek vele, de azért a gyakorlatban előfordulnak speciális esetek, mint ez a Cimbali is. Ezt is meg lehet tanulni kezelni, leginkább a hűtőcsapolásból lehet megmondani, mi a helyzet, mennyire sárkányos vagy sem, de ettől függetlenül nagyon a határon mozog a dolog, és nehéz az finomhangolás, amikor mondjuk fél fok eltéréssel szeretnél egy adott kávét lefőzni. Sokat gondolkoztam, egyedül a PID tudná nyújtani ezt a lehetőséget, sokkal stabilabban lehetne hoznui jobb minőséget. A gép különben jó, szeretem is, igazából csak egy sokkal komolyabb készülékre lenne értelme váltani, amit majd szeretnék is, de anyagilag egyelőre nem reális.

lorien.blog.hu
La Scala Butterfly, Mazzer Mini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #77 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=admin link=topic=329.msg11339#msg11339 msg=11339][/answer]
megbecsulom :)
nalam nagyon gyakran van, hogy prüszkölve sárkányosan fortyog a víz....
olyankor pedig igencsak kell a hűtőcsapolás.    hacsak nem 1o1% arabika van éppen :) :)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #78 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Én meg felhívom figyelmeteket a Solis megoldására. Ott egy sima áramkör, nem mikroprogram és jeladó teszi a dolgát - nagyon jól.
A hőmérséklet állítására az ismert egyszerű tuning a megoldás. Ha fullos megoldás kell, akkor egy tizedpontos hőmérőt kell még megépíteni hozzá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.425 másodperc