KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

A kávés szakma legjobbjai 2020

Automata kávéfőzők

Több
11 éve 2 hónapja #61 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
secondbolt!

A Krups XP7200-ról mi a véleményed? Javítottál már ilyet?
Nekem szimpatikus, hogy nagyon kompakt és jól néz ki, de nagyon sok rosszat olvasni róla mindenfelé a meghibásodások tekintetében.
Gyenge konstrukció vagy nem rendeltetésszerű használat, karbantartás hiánya okozza a hibákat?
És ami a legfontosabb, milyen a kávéja?  :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #62 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=308.msg10743#msg10743 msg=10743][/answer]
Szia SiD!
Ilyen gépet még nem javítottam, de ez a forma alapból nagyon hasonlít a Spidem My Coffee kávéfőzőre. A márkát nem becsmérlem, de én még nem ittam olyan automata Krups géppel főzött kávét, melyre azt tudtam volna mondani, hogy finom. Én úgy érzem, hogy a németek által megszokott kávé főzésére jó a gép, de cremát ne várjunk ettől az automatától. Engem már a formájával sem tudott meggyőzni, ez a hasáb alakzat nálam nem nyerő. "Nur für den privaten Gebraucht. Die Garantiedauer für Ihr Gerät betregt 2 Jahre oder 6000 Zyklen, d.h. 3000 Zyklen pro Jahr." Ez a szöveg olvasható a német kezelési útmutatón, tehát csak háztartási felhasználásra tervezett készülék. A garancia 2 év, vagy 6000 adag kávé, évente 3000 adag főzéséig terjed. Hmmm..... Ezek után én nem csodálkozom, hogy a fórumokon nem istenítik.
Számlálója nincs, de mivel processzoros vezérlésű automatáról van szó, a szerviz megmondja hogy hány adagot főztek vele.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #63 Írta: lorien
lorien válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Elérkezett az idő, hogy tuning alá vessem a Cimbalit. Portafit már kifaggattam a tapasztalatokról A Dialcopmp-nál vásárolta a cuccokat. Közben találtam egy érdekes leírást Gaggia PID-elésről, ez kb. a feléből megvolt.
www.thedomesticbarista.com/index.php/Add...fee_espresso_machine .
Jók a képek és az ábrák, plusz van kábelezési diagram is.
Ez alapján nem is tűnik bonyolultnak.
Valakinek van ötlete, tapasztalata?

lorien.blog.hu
La Cimbali Domus+PID, Mazzer Mini

Több
11 éve 1 hónapja #64 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=lorien link=topic=329.msg11293#msg11293 msg=11293][/answer]
portafi + andrew7 aki installalt mar 1-2 PID-et.
nekik irj, hogy jojjenek ide es itt meg is lehet vitatni a kerdest nem offolni mashol :)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Több
11 éve 1 hónapja #65 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=lorien link=topic=329.msg11293#msg11293 msg=11293][/answer]
Ez is egy pid !
Pontosabban PID+SSR+K típusú jeladó.
Namármost Jaszy is szerelt pidet pár hete a gépébe. Fontos a pid-nél a hangolás, illetve jó az elején ha öntanuló. Aztán onnan lehet finomítani a beállításokat. Meg lehetőleg gyors legyen a jeladó, mert az alapfeltételnek tűnik a pid hatékonysága szempontjából. Jaszy is vált most egy J-típusúra, asszem ilyen okból.

Több
11 éve 1 hónapja #66 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Portafi Józsi Gaggiája elég ijesztő a nagy dobozzal a tetején (a Baby-ben nincs elég hely), de a működés meggyőző. Nem kell szörfözni, várni a felfűtési ciklus végét stb.

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.182 másodperc