KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 5 hónapja #151 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=284.msg13550#msg13550 msg=13550][/answer]
Szerintem erre átment.
Ezt nézd meg, 1.30-nál kezdi mutatni az SBS beállításával készíthető kávékat.

Annak ellenére hogy ez Sirus, az SBS ugyanaz mint a Rondón.
Jó kávézást!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #152 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=284.msg13551#msg13551 msg=13551][/answer]
megkaptam, köszi!
kicsit játszadoztam vele teszt módban, amikor kávéfőzést imitálok kávé nélkül (KPE felső állás + szivattyú), ilyenkor a kifolyó vízen is jól látni a szelep működésének a hatását. majd csinálok róla videót.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #153 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=284.msg13553#msg13553 msg=13553][/answer]
Majd ha vízkőteleníted, akkor is egyszer így kell csinálni! A KPE mögött a pipacső belseje is vízkövesedik, és a program a gőzölőcsövön hajtja végre a vízkőtelenítést. 60-70 fokos szert szoktam így átengedni, azután átöblítem tiszta vízzel.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #154 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Ilyen szép krémes kávét csinál az 1800Ft/kg-os Penny Market Magico Espresso-ból:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #155 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=284.msg13576#msg13576 msg=13576][/answer]
Hol áll a szelep? Középen, vagy maximumon?
Egyébként a kávé első ránézésre is szép, minél tovább nézem annál jobb!
Azért az automata is tud valamit, nem csak karossal lehet jó kávét főzni. Egyetértesz  velem?

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #156 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=284.msg13580#msg13580 msg=13580][/answer]
Maximumon van a szelep ilyenkor.
Bizony, lehet velük jó kávét csinálni. Picit más stílusú, mint egy karossal készült eszpresszó (kevésbé testes), de az aromákat nagyon jól kihozza és a krémesség is nagyon jó, egyáltalán nem az a habos ál-crema, amit egyes nyomásfokozók állítanak elő. Ebből a Magico kávéból pl. lágyabb, kellemesebb ízeket hoz ki az automata, mint a karos gép.
Minél többet foglalkozom automatákkal, annál jobban megkedvelem őket. Ezt a mostanit különösen. Egy dolog van, amit nem kedvelek bennük: reggeli bekapcsoláskor az első kávét, ha nem tejjel iszom, akkor ki kell öntenem, mert a nem elég forró a kávékészítési "útvonal" miatt nem sikerül elég jól. Az Odea széria első bekapcsoláskor elvégzett rövid átöblítési rutinja már egy fokkal közelebb van a tökéletességhez. Az Incanto-ba nem lehet ilyet beprogramozni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.542 másodperc