KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 5 hónapja #139 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=paljoc link=topic=284.msg12924#msg12924 msg=12924][/answer]
???
Egy ilyen összeálításban ha 100 méteren 10 méter előnyt adsz az automatának, akkor sem fog nyerni. Hát a kettő olyan messze van egymástól ebben az összeállításban mint Makótól Jeruzsálem. ;D

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #140 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=284.msg12933#msg12933 msg=12933][/answer]
Tisztában vagyok vele, csak magyarázatképp írtam, hogy az otthonihoz képest jellemeztem "fos"-nak, nehogy félreértés essék, hogy "megfikázok" egy ilyen méregdrága superautomatát!
De hát mit csináljak, én már ahhoz  minőséghez szoktam, amit itt a srácoktól megtanultam előállítani, azt meg automatákra nem jellemző!
A kollegáknak meg ismeretlen ez, ők el vannak tőle bűvölve, hogy gombnyomás, drága gép és folyik a fekete... ???

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #141 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=284.msg12926#msg12926 msg=12926][/answer]
Tényleg, ezt írtad is !
De most akkor mi is a helyzet ? Kifogtál egy valami miatt beállíthatatlan darabot, vagy nem jó a tárcsa, vagy...  ???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #142 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=284.msg12926#msg12926 msg=12926][/answer]
SiD!
Ha még nálad a gép, akkor próbáld ki egy zsírosabb, olajosabb babszemű kávéval.
Én már sokszor jártam úgy, hogy visszahozták a javított gépet, mert az Omnia beállítás olyan kicsi volt, hogy a másik kávén nemtudott a víz átjönni, olyan finomra darálta meg azt a kávét. Előtte persze hiába mondom el a daráló beállítását a tulajoknak, egyszerűen nem figyelnek oda, aztán csodálkoznak azon hogy nálam meg működik.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #143 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Monyesz link=topic=284.msg12940#msg12940 msg=12940][/answer]
tök újszerű és éles volt a tárcsa.
egyszerűen a tárcsák nem alkalmasak eszpresszófinomságú őrlemény előállítására.
ez nem egyedi, ott volt a Mahlkönig Guatemala darálóm, annak is hasonlóan voltak kiképezve a tárcsák élei, ennek köszönhetően nagyon gyorsan őrölt, de egy bizonyos szemcseméret alá nem tudott menni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #144 Írta: hidi
hidi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
  sziasztok
gaggia evo-t próbáltam szétszedni mivel nem igen volt karbantartva, megnézzem mi a helyzet, ill. kitakarítani amit tudok. na lényeg a lényeg már a teteje leszedésénél elakadtam  :) azt nem tudom hogy jobb oldalt a gőzölő csapja miatt nem tudtam leszedni vagy az elején vmi beakadt vagy pattintós dolog miatt. nem mertem erőltetni mert sima műanyag ház
hogy tudnék tovább lépni lekell szedni a csapot vagy csak simán lepattintani az elejénél? vagy hagyjam az egészet és bízzam hozzá értő kezekre a dolgot?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.610 másodperc