KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 5 hónapja #133 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Monyesz link=topic=284.msg12913#msg12913 msg=12913][/answer]
Jó, azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy ahhoz képest "fos" amit főz, amit mi csinálunk otthon. Azzal köszönő viszonyban sincs a produktuma. Viszont rajtam kívül mindenki boldogan issza a kávéját, teljesen jónak tartja és tényleg nyúzható ítéletnapig...

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #134 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=paljoc link=topic=284.msg12918#msg12918 msg=12918][/answer]
Teszek majd jövő héten egy videót a Youtube-ra egy főzéséről, ha nem felejtem el!  ;)

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #135 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=paljoc link=topic=284.msg12919#msg12919 msg=12919][/answer]
Itthon most egy Solis Palazzot használok egy darabig. A boltban összeraktam egy leejtett, elferdült és kidobott Magic de Luxe kávéfőzőt. Elferdülten és hiányosan kaptam, helyreigazítottam pótoltam rajta mindent és azt használjuk. Ez klasszisokkal jobb aromát ad, mint az otthonim, pedig azt is állogattam eleget de megúntam. Aki nálam iszik az mind dícséri hogy milyen finom, holott én meg tudom hogy a benti gépem meg nekem ízletesebbet főz. Lehet hogy Te is így vagy a Schaerer géppel.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #136 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=284.msg12923#msg12923 msg=12923][/answer]
Nem, ez tény, hogy otthon a gaggia vagy akár pavoni és daráló párossal klasszisokkal jobb kávét gyártok, mint az az automata! ;)

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #137 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Én anno vettem kíváncsiságból egy Solis Master Pro-t.
Akárhogy állítgattam, svájci stílusú krémkávénál sűrűbbet, aromásabbat nem tud csinálni.
Teljesen szétszedtem és minden lehetőséget végigjártam.
A probléma kulcsa a darálóban rejlik: 64mm-es tárcsák vannak benne, akár a nagy olasz ipari darálókban, de a tárcsák élén a szemcseméretet meghatározó rés nagyobb, mint a presszó darálóknál.
A képen látható él végi résekről van szó:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #138 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=284.msg12926#msg12926 msg=12926][/answer]
A gép működik előre őrölt kávéval is, de azt nem próbáltam ki, hogy mire lenne képes megfelelő szemcseméretű őrleménnyel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.378 másodperc