KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 5 hónapja #127 Írta: Pascucci
Pascucci válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Monyesz link=topic=284.msg12870#msg12870 msg=12870][/answer]
Köszi a választ Monyesz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #128 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Secondbolt !
Te futottál már össze Schaerer automatával. Mennyire azonos a Schaerer Opal a Solis Master Pro -val, illetve az Opal hogy viszonyul a Siena-Siena 2 -höz minőség, főzet, kezelhetőség, állíthatóság stb. vonatkozásában ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #129 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Monyesz link=topic=284.msg12904#msg12904 msg=12904][/answer]
Nálunk ilyen van a cégnél!/Schaerer Opal/ Röviden összefoglalva a belőle kijövő kávé minőségét: fos!/pedig már beprogramoztam, hogy az eszpresszó 30ml legyen, megnöveltem az őrleménymennyiséget és a darálót a legfinomabbra állítottam, de csak a gyári beállíthatósági tartományban/
Az ára meg horror volt anno!
Viszont kb. 6-8 éve megállás nélkül nyúzza 15 ember és műkszik! ;)

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #130 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Monyesz link=topic=284.msg12904#msg12904 msg=12904][/answer]
Szia!

Szerintem a tulajdonosi körök nagymértékben összefonódtak. A Saeco és a Solis néhány gépét ha megnézed, majdnem teljesen megegyezőek. Nagyon apró eltéréseket lehet köztük felfedezni, pedig az egyik olasz, a másik svájci. Ugyanez tapasztalható a Schaerer-Solis páros néhány gépének összehasonlításakor. Mind küllemben, mind technikai felépítésben megegyezőek a gépek, csak a nevük más.
Az Opal-Siena technikai megoldása ugyanaz a főzés vonalán, csupán a Siena digitális kijelzése teszi a szerelők számára bonyolultabbá a gépet. Az Opal panel egyszerűbb, könnyebben javíthatóbb, de a Siena technikai tudása a szoftvere miatt nagyobb.
A gép megemelése után az ember rájön arra, hogy egy strapabíró,  masszív géppel van dolga, tényleg lehet nyúzni mint ahogy paljoc írta.
Kávé tekintetében nem teszteltem egyiket sem, mert javítás után csak kipróbálom hogy működik-e a gép, és Omniához állítom a darálót. Olyan ügyfelem még nem volt aki hozott volna egy kiló kávét hogy ehhez legyenszíves a darálót beállítani, és olasz kávét szeretnék vele készíteni.  De ugye az optimális beállítás megtalálásához nemcsak a kávéfinomságot, hanem a vízkeménységet, vízminőséget és hőmérsékletet is elkell találni. Szerintem a Siena erre alkalmasabb mint az Opal.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #131 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=284.msg12910#msg12910 msg=12910][/answer]
Akkor fura amit paljoc ír, hogy náluk nem főz jó kávét.
Ha mechanikailag azonos alapon nyugszanak, főleg a daráló rész, akkor épp az Opal lenne jobb a kevesebb elektronikai probléma miatt, már ha a daráló tunigolása mechanikailag például megoldható lenne.

Az összefonódásokat én is felfedeztem egyes márkák között, sok a csereszabatos alkatrész.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #132 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Monyesz link=topic=284.msg12913#msg12913 msg=12913][/answer]
A választást és a választ két oldalról lehet megközelíteni.
Felhasználói oldalról: a Siena a digitális kijelzése miatt jobb választás egy olyan felhasználó számára, aki csupán otthon szeretne egy jó kávét inni. Szemmel látható a két gép közötti különbség a szoftver által a felhasználó részére adott tájékoztatás és beállítási lehetőség miatt. De Murphy törvénye szerint: ami egyszer elromolhat.....
Szervizes oldalról: az Opal jobb, mert technikailag nincs annyira túlbonyolítva az elektronikája mint a Sienáé. Ha valaki szereti a gépet bűvölni, akkor az Opal is beállítható úgy mint a Siena. Lehet itt is mondani a Murphy féle törvényt, de kevesebb alkatrész, kisebb a meghibásodási lehetőség.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.531 másodperc