KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 5 hónapja #121 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=csaba link=topic=284.msg12860#msg12860 msg=12860][/answer]
Ezeket a gépeket kizárólag háztartási célú felhasználásra tervezték. Az új gépek kezelési útmutatója ezt tartalmazza is. 5-6 adag lefőzésével nincs gond, de ha valaki vendéglátó helyen használja és kérnek hirtelen 15 adag kávét, akkor a folyamatos üzem miatt a tekercs bemelegszik annyira, hogy a belsejében található hüvely a hőtágulás miatt megszoríthatja a dugattyút, vagy kiold a szivattyú oldalán található hőkioldó (inkább az utóbbi).
A szivattyú pontos elhelyezésére fejből nem emlékszem mert már régen javítottam ilyet, de a kazán és a szivattyú közé tegyél be egy szigetelő lapot, hogy a kazán hőjétől ne melegedjen a  szivattyú, és közvetlen hősugárzás ne érje a szivattyú hőkiolddóját a kazán felől. A tekercset elkell fordítani ha szükséges.
Az is segítene, ha nem teszed hőhatásnak kitett helyre a gépet, gondoskodsz a ház hűtéséről, szellőzésről.
Ha szervizbe viszed, nem biztos hogy jelentkezni fog ugyanez a probléma, és a szerelő kénytelen javítás nélkül a gépet visszaadni. Az általam leírtakat Te is megtudod oldani.
Jó munkát kívánok hozzá.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #122 Írta: Pascucci
Pascucci válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=284.msg12861#msg12861 msg=12861][/answer]
Köszönöm a választ,sokat segitettél ezzel.
Az 5 év alatt,ez nem igen fordult elő,mostanában kicsit rászoktam hogy bekapcsolom egy 20-30 perccel korábban is hogy melegedjen.A hibát ott vétettem,hogy utána üresen jópárszor bekapcsoltam a vízpumpát ráadásul sűrűn egymás után.csészét melegitettem,valamint szerettem volna egy arabika-keverékhez magasabb hőmérsékletű vizet elérni.Tegnap mikor belenéztem a belsejébe,a hőkioldó vezetékein pici szakadást láttam,a vezeték belseje nem látszik,csak a szigetelés sérült kicsit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #123 Írta: Pascucci
Pascucci válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Van e ennek jelentősége?Mert a gép így nem hajszolva,már teszi a dolgát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #124 Írta: Pascucci
Pascucci válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
És még egy kérdés,mivel nem vagyok szerelő;a szigetelőlap milyen anyagból legyen,hol vegyem meg.Kösz a választ...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #125 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=csaba link=topic=284.msg12863#msg12863 msg=12863][/answer]
A 20-30 perces bemelegítés normális.
Hungarocell, parafa jó a szigetelésre, de ha lehet akkor a szellőzést és a gépen belüli áthelyezést próbáld megoldani.
A vezetéket jobb kicserélni, ha sérültnek látod.
A szivattyú üzeme ne legyen hosszabb folyamatosan 1 percnél. Gyárilag asszem 2 perc van megadva és utána 1 perc szünet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #126 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=csaba link=topic=284.msg12863#msg12863 msg=12863][/answer]
A hőfok szörfölést a gőzfunkció bekapcsolásával csináld. Ki kell tapasztalni, hogy ha 15 mp-re rákapcsolod akkor mennyivel lesz melegebb a víz, esetleg 25-re kell, stb. Arra vigyázz, hogy van egy kis késleltetés, mert a fűtőszál még ad le hőt, miután nem kap áramot - azaz én pl várni szoktam 15-20 mp-et és akkor kezdek csapolni.
Játszani kell vele, hogy legyen tapasztalata az embernek ! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.702 másodperc