KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
15 éve 5 hónapja #97 Írta: MoKambo
MoKambo válaszolt a következő témában: Re: Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?
[answer author=admin link=topic=43.msg476#msg476 msg=476][/answer]
Bocsi ,hogy beleszólok ,de szerintem a gőzt, csak csutkán szabad használni ,mert ha elveszel belőle ,csak éget de nem pörget! A tejet az edénybe csak max 1/3ig töltsd ,tedd a gőzkart az edény oldalához hogy pörgesse a tejet a gőz, ne dugd mélyre úgymond hangtalan legyen a gőzölés, az edényt ugy döntsd ,hogy azzal a pörgés sebességét befolyásolod .Gözölés közben fogd az edény oldalát és ,ha kéz meleg gyorsan zárd el ha tovább gőzölöd a tej csak megég feljön de össze esős lessz.Minnél hidegebb tejjel kezded annál több időd marad a jó munkához.Kicsit ki -ki emelheted a kart a tejből de ezt óvatosan tedd kicsit sziszegjen.max 1-2szissz. Gőzölés után csináld a kávérészt addig a tej csak szikkad .Formázáshoz kicsit ütögesd meg ,és pörgesd el a tejet ,amíg egy tölcsér nem lessz a tejben majd magasabbról kezd önteni ,és ha lejjeb teszed azzal fomázol. utánna jöhet a mintázás !!!!

  Dósay Tamás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #98 Írta: MoKambo
MoKambo válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=Monyesz link=topic=190.msg460#msg460 msg=460][/answer]
Szuper!!! Köszönettel ,pont ezekben az üzletekben a legjobb lehetne a kv ,mert karba darálós örlöket biztosítottunk,viszont a legtöbb munkát is itt öljük bele hisz majd nem minden héten új az alk. Segítsen nekik udvariassan!
 

Tisztelettel :Dósay Tamás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #99 Írta: MoKambo
MoKambo válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=Luigi link=topic=190.msg453#msg453 msg=453][/answer]
Köszönöm ezt az észrevételt is szólok a kollégámnak és változtatunk.A kar mellérakását sokszor nem értem hisz határozottan több munka levenni a kart mint  a gépen hagyni .ezt is rengeteget mondjuk és ez is ÓÓriásit veszít a minőség.
A tegeződés rendben .Lehet hogy nem fogok itt mindíg válaszokat írni ,mert rengeteg a dolgom,de igérem ide nézegetek néha.Csak mondom jövőhéten érkezik a frissssssssss szállítmány akkor ugye egy hétig képtelen vagyok ide nézni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #100 Írta: admin
[answer author=MoKambo link=topic=43.msg489#msg489 msg=489][/answer]

Köszi Tamás!
Látszik, hogy tényleg profi vagy, ugyanis tegnap szórakoztam mosószeres vízzel, és szinte ugyanezt tapasztaltam. Eddig csak óvatosan nyitottam meg, aztán gondoltam kinyitom csutkára, és láss csodát működött. Ma reggel már tejjel próbáltam, nem volt tökéletes, de alakul. Kipróbálom így is ahogy te leírtad, lassan össze fog jönni :)

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #101 Írta: blaze
[answer author=admin link=topic=43.msg492#msg492 msg=492][/answer]
naja!  ;)
meg jo, hogy Tamas profi....  :P

en most azon filozok, hogy a Gaggia Evolution gozkarjat, hogyan lehetne kisse hosszabbra "muteni"
leveve a muanyagot rola eleg rovidecske azaz ha csak 1 adag tejet kell gozolnom akkor nagyon kell vele ugyeskedni, hogy bele tudjon erni  :-\

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #102 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=MoKambo link=topic=190.msg491#msg491 msg=491][/answer]
a frisssss szallitmanybol szivesen tesztelnenk masik/ujabb Mokambo kavekat  :P

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.731 másodperc