KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
15 éve 5 hónapja #67 Írta: admin
Feltenném a kérdést, hogy valaki próbálta már a dzsezvában történő főzést?

Pár napja kaptam rá a dologra, mert ugyanazon kávéból egészen más ízeket lehet így kihozni. Kíváncsi lennék más véleményére is ;)

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #68 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?
[answer author=admin link=topic=43.msg325#msg325 msg=325][/answer]
Próbáltátok 2-3 m magasra rakni a víztartályt ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #69 Írta: admin
[answer author=Monyesz link=topic=43.msg377#msg377 msg=377][/answer]

Nem, mert hiába is működne úgy, ahová el lesz helyezve nem lenne rá lehetőség. 2 féle megoldás tűnik jónak egy másik szivattyú talpszeleppel, vagy ulka pumpa kerülőággal.

Valamelyiknek be kell vállnia ;)

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #70 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
Érdekes eredményt hozott az olcsó kávés teszt....

Tervezünk még több ilyet is, tesco saját, omnia, segafredo, lavazza, és persze folytatódnak a márka tesztek is.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #71 Írta: MoKambo
MoKambo válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
Tisztelt Kávékedvtelők !

Én sem csak importőr vagyok (MoKambo),hanem régóta nagy kávékedvtelő is  ,nagyából az életem része, a KV. A kezdeményezéseteket nagyon jónak,fontosnak tartom,már régóta szükséglenne egy pártatlan kv tesztelő csoportra .Köszönöm mindenkinek akinek ebben része van ,hogy megmutathatom a mi minőségünket, és ez számomra is egy vissza igazolás ,hogy jó úton járok az ár -érték arányban. Nem mindenhol van ez így, és persze ott nem fognak örülni sem neki.A tesztekkel egyetértek,csak kető véleményt füznék hozzá, a többiről teljesen egyezik a véleményem.1. :a penészes ízt nem értettem .Szerintem ilyen nem érezhető.
2.:a nem friss bontást nem értem ,mert nálunk max 1 hónapot állhat a kávé ,de jellemzőbb a 2-3 hét ,ha pedig arra gondolt, hogy nála állt, akkor kérem vigyázzunk és aroma záró dobozba vigyék a tesztelők a kv-t.
A folytatáshoz javasolnám a vendéglátókat is tesztelni ,hogy a beszállítóhoz képest mit tudnak kihozni belőle +vagy- irányban. Hisz ez is fontos ,mert mi sokszor hiába adunk tanácsot, nem mi főzzük le . Valamint ,lehetne minden kv importör saját behozatalú gépét is tesztelni .Ebben is állunk rendelkezésre.
A gazdasági válsággal mi is küzdünk mert az euro miatt rengeteget vesztünk és nem tudjuk meddig lesznek tarthatók ezek az árak. Tisztelette: Dósay Tamás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #72 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=MoKambo link=topic=190.msg420#msg420 msg=420][/answer]

Kedves Tamás !

Ha már szóba kerültek a konkrét teszt kapcsán a vendéglátó helyek.
Én magam 3 helyen is fogyasztottam már MoKambot, Buon Gustot és Grand Espressot.
Utóbbit még nem egyik helyen sem főzték le nekem úgy, ahogy én otthon képes vagyok rá ! Ez elszomorít, mert egy nagyon jó kávé. Nem mondhatom hogy ezt nem a forgalmazónak, területi képviselőnek kéne helyre rakni.
Előbbit kóstoltam a márkától legelőször, és hihetetlen élmény volt. Két alkalommal volt szerencsém tökéletes főzetben, aztán már nem.

Sokat kell dolgozni a márka becsületéért, mert vannak bizony a piacon jó kávék. Viszont a legtöbb helyen nem tudják kihozni a legjobbat belőlük, sok helyen még egy közepes főzetre sem képesek. Nagyon fontos lenne foglalkozni a vendéglátós vonallal, emelni a szintet, mert azok, akik otthon nem főznek maguknak, az ezeken a helyeken ivott kávé minőségével azonosítják a márkát.

Az biztos, hogy olyan emberekre van szükség, akik nem csak pénzkeresetnek tartják a kávézást, hanem szívvel-lélekkel odateszik magukat. Úgyhogy sok erőt és persze sok sikert !

Üdvözlettel
Molnár László

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.651 másodperc