KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
15 éve 6 hónapja #61 Írta: SiD
Taiwan, Hong Kong stb már rákapott a minőségi eszpresszózásra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #62 Írta: admin
SiD szerinted meg lehet ezt oldani egyáltalán, vagy ez csak vezetékes vízről működne? Esetleg ha a szivattyút lecserélnénk valami másfajtára?

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #63 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: POD-os kávék, kávépárnák
A lefolyási idő szinte előre megjósolható már akkor amikor kiveszed a podot. Amiket mostanában ittam mind tökéletes volt, de ma reggel felbontottam egy régebbit, és már kézzel is lehetett érezni, hogy nem volt meg a megfelelő tömörség. Ez a főzéskor be is bizonyosodott, és nagyon gyorsan leszaladt.


Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #64 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: POD-os kávék, kávépárnák
Az öcsém révén ma a kezembe  került egy eddig teljesen ismeretlen pod, a neve moncafé. Ő egy áruházláncnál dolgozik, és mondta, hogy megkeresték ezzel a termékkel. Mivel őnincs benne ebbe a kávés témában annyira így a kezembe nyomta, hogy nézzem meg. Állítólag eladási áron nagyjából 50Ft magassága lenne a termék.
Hát kíváncsian várom a találkozást :)

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #65 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: POD-os kávék, kávépárnák
Úgy látom ez a rész egyenlőre blogba fulladt :) , azért leírom, hogy miket tapasztaltam. Reggel kipróbáltam a moncafét. A lefolyási ideje teljesen korrekt volt, habár így fogásra picit puhának tűnt a kávépárna. A crema is egész jó volt podos viszonylatban, természetesen meg sem közelíti a karos gépekkel főzöttét (habár ittam már kávézóban olyat, hogy crema még mutatóban sem volt), megkeverés után is zárult szépen. Azonban az illat és az íz finoman fogalmazva sem volt toppon. Hamus, füstös, zaccos ízek domináltak, mintha egy hamutartó tartalmát vízzel felhígítottam volna egy kis hosszúkávéval. Nagyon nem ízlett.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #66 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: POD-os kávék, kávépárnák
Itt egy kis podos géphadsereg :)

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.138 másodperc