KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
15 éve 6 hónapja #169 Írta: admin
[answer author=paljoc link=topic=43.msg830#msg830 msg=830][/answer]
Mondjuk arra én is kíváncsi lennék, hogy egy gaggia és egy silvia között van-e érezhető minőségbeli különbség.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #170 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?
[answer author=admin link=topic=43.msg834#msg834 msg=834][/answer]

Igen! Én például 99%-ra teszem, hogy jómagam semmi különbséget nem éreznék a kettő között. Peppino pedig a fórumon azt írta, hogy próbálgatja az új Silviát, de egyenlőre a turmix 560-on jobb kaput főz!
Az pedig egy 12 ezres gép. Biztos, hogy ha kitanulja, kitapasztalja a működését nagyon jó kávét tud majd vele gyártani, de én erősen megkérdőjelezem, hogy ez a különbség mérhető e százezres nagyságrendben!!!??

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #171 Írta: admin
[answer author=paljoc link=topic=43.msg836#msg836 msg=836][/answer]
Hát remélem nem így lesz, mert az nagyon rossz érzés. Tutira lesz különbség, mert a turmix egy alapkategóriás gép. Viszont egy gaggia már valamivel jobb, de erről SiD tudna bővebben nyilatkozni.

Az biztos hogy pl a brasiliám brutális kávét főz az előző delonghi-hoz képest, pedig már az is egy iható kategória volt.

Ez olyan mint a hi-fi, hogy a kiadott árral valszeg nem egyenes arányban nő a minőség.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #172 Írta: blaze
[answer author=admin link=topic=43.msg837#msg837 msg=837][/answer]
a gaggia odafigyelessel, tudassal nagyon jo kavet foz.

a turmix az egy nagyon alap gepecske, az nem osszehasonlithato.

de, hogy megvennek-e ilyen szettet 200 ezerert ?  hmm nem  :-X

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #173 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: POD-os kávék, kávépárnák
[answer author=blaze link=topic=277.msg712#msg712 msg=712][/answer]
Mokambo pod megerkezett jelentem.  proba megvolt  :o
lehuztam a Gaggias "podos" szurojeben :
az eredmeny vizualisan lathato lentebb

krem gyakorlatilag semmi, ize pedig brutalisan eros olyan mellbevagos
tudom podbol nem varhato el igazi crema, de nemelyikbol tudomasom szerint egesz jot lehet "kinyerni"  8)

idore pontosan jott le 25sec 30ml
de nem tudnam ezt a kavet inni az tuti : tul eros.

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #174 Írta: Luigi
[answer author=paljoc link=topic=43.msg830#msg830 msg=830][/answer]
Azért közel nem vagyok akkora mágus, de leírom a véleményem. Lehet minden géppel faszát készíteni, csak nem mindegy, hogy x darabból hány lesz igazán jó. A Faemámmal pl. ha egy féle keverékből főzök egyolytában mindig jó lesz. Csak akkor rontok, ha ötféle kávét főzök és elfelejtem, hogy az örlőt egy ricnivel pattintsam odébb, vagy nem nézem, hogy a mérőkanál mennyire van megpúpozva. Ugyanakkor emlékszem az Elektroluxra, hogy ott folyamatosan változott a minősége, attól függött, hogy épp milyen hőfokon volt kedve őnagyságának lennie. Plusz még a fent leírt tényaezők is befolyásolnak. Én viszont nem szeretek sokat pöcsörészni-szörfözgetni ha nem muszáj, és a Faemával egy szokásos csapolás előtt öblítés, oszt mehet.
Szal lehet mindennel készíteni jót, csak nem mindegy, hogy hányból hányszor van elégedett vigyor az arcodon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.748 másodperc