KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
15 éve 6 hónapja #163 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=Luigi link=topic=190.msg756#msg756 msg=756][/answer]
Ráadásul az még eszembe jutott, csak kikapcsoltam már a számítógépet, hogy nem is tudjuk az egyes keverékek nevét de még a robuszta arányát sem, csak számozott csomagot kapunk benne kávéval. Az ára is a teszt után derül ki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #164 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=MoKambo link=topic=190.msg751#msg751 msg=751][/answer]
Szerintem teljesen elkülömíthetjük az ár érték arányt a teszt többi részétől. Maga a teszt is úgy történik, hogy miután lepontoztuk a többi jellemzőt és megírtuk szöveges részt, kapunk egy árat, és ez után adjuk meg az ár/érték arányt. Ez abszolut korrekt szerintem. A blendek arányait sem ismerjük, legfeljebb sejtjük, illetve utalást kapunk rá vagy be tudjuk lőni nagyjából.
A pontozás nem az iskolai osztályzatokhoz igazodik, sajnos erre mindenkinek rááll a szeme, pedig elolvasva a számok mellé írt szöveget, egy 3-4-eket kapó kávé igencsak jónak mondható ! És persze nagyon fontos ami a szöveges részben van - e nélkül a pontom elég félrevezetők. Hiszen egy kv lehet jó eszpresszónak vagy inkább kapucsínónak, ez csak a szöveges részből derül, ugyanakkor ezt a pontozás nem mutatja feltétlenül.
A MoKambonak nincs miért szégyenkezni. Én ugyan a GE-t már túlárazottnak tartom, de a többi nagyjából rendben van (ehhez hozzá tartozik, hogy számomra egy 8000ft-os kávé abszolut értelemben is drága, akár mit is tud).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #165 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
Pontosan. A szubjektivitást a lehető legminimálisabbra igyekeztünk csökkenteni, így szinte semmit nem tud a tesztelő az adott kávéról.

Hamarosan pedig lehetőség nyílik, hogy a regisztrált felhasználók is értékelhessék az adott kávét, amennyiben ismerik, természetesen ez teljesen külön kezelve és nem jelenik meg a kávékóstoló rovatban.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #166 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=admin link=topic=190.msg781#msg781 msg=781][/answer]
ez jo lesz-lenne.  csak legyen ingerencia a felhasznalokban ilyenre  ::)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #167 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
Azt kell mondjam, hogy a pascucci golden sack egy kiváló kávé. Most csapoltam egy remek eszpresszót belőle .D . Nekem nagyon bejön eszpresszónak, kapunak pedig kifejezetten szuper. Aki nálam kóstolta igencsak elismerően csettintett. Na igen, az ára elég húzós, de sok márkának van ebben az árfekvésben ilyen kávéja.
Tudom, hogy nem árultam el, hogy ez 95/5 arányú keverék, vagyis majdnem 100% arabica.

Igazán nem tisztem védeni a pascuccit, főleg nem az árait, végül is mi egy független kávémagazin vagyunk (ugye ez azért a tesztekből elég rendesen lejön), de ajánlom mindenkinek, hogy a pontozás mellett olvassa el a szóbeli értékeléseket is feltétlenül, mert sok érdekes dolog kiderül ám onnan is.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #168 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?
[answer author=blaze link=topic=43.msg762#msg762 msg=762][/answer]

Azért sz.tem nem érdemes elkapkodni a vásárlást. Én is hajlamos vagyok beleszédülni az ésszerűnél jóval drágább cuccok megvételébe.
Szerencsére a kávédarálónál a józan ész és a szerencse győzött! A néhány ezer forintért megvett Turmix daráló nagyon jól produkál, még az eladója szerint, aki a Rocky-t vette helyette, sincs olyan marha nagy különbség a két gép őrleménye között. Persze ha valakinek nagyon nem gond 200 ezret kiadni a két gépért és fontos számára a presztízs akkor uccu neki, de napi egy-két kávéhoz szvsz tök felesleges! Részemről otthoni kávézáshoz az ésszerűség ill. a kávé minősége iránti igény kielégítésére egy kb. 50 ezres Gaggia+ Ibi daráló teljesen elegendő!
Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy vakteszten az általam írt ill. a Rancilio szetten főzött kávékról mit nyilatkozna pl. Luigi!

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.531 másodperc