KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
5 éve 11 hónapja #13435 Írta: Falconer
Falconer válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Nem te vagy az első, aki a darálóval jön, noha tisztában vagyok a jelentőségével, és ki mondta, hogy nincs olyanom? :)

Szóval a kérdés arra vonatkozott, ebben az árkategóriában kiszemelt 2 típus közül melyiket érdemes, és miért - vagy miért nem? (Előnyök, hátrányok, kialakítás, anyagminőség stb.) De várok még, hátha kapok válaszokat/tanácsokat érdemben is. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #13436 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
És milyen őrlő lenne a gép mellé ?
Gyártmány, típus? Mert nem mindegy, hogy espresso képes őrlő, avagy sem...
Ebben az árban vadi új gép nincsen ajánlott, jó. Csak használt.

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 10 hónapja #13437 Írta: Isuhalasz
Isuhalasz válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Sziasztok!
Ha valakinek van eladó Catler ES8013 típusú gépe eladó, kérem írjon a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Köszönöm előre is.
Üdv,
Isuhalasz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 10 hónapja #13438 Írta: MartonJózsef
MartonJózsef válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Valaki be tudna nekem árazni egy használt de jól működő savaria kávédarálót és egy Savaria Budapest kétkaros kávégépet?

IMG_20180509_153537.jpg melléklet nem található



IMG_20180509_153504.jpg melléklet nem található

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 9 hónapja #13439 Írta: Brynn
Brynn válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Sziasztok!
Kicsit nehezen igazodok ki ezen a fórumszerkezeten, pedig jártam már itt.... Remélem jó helyre írom a kérdést! Lehet nektek kicsit alap lesz, de kérdeztem már hülyeséget, és tudtatok segíteni, így bízom benne, hogy most is lesz türelme valakinek egy kezdő kérdéshez :)

Egy új Gaggia Viva Style kávéfőzővel van dolgunk. A használati utasítás rettenetes. A gép két szűrővel jött, egy kicsivel meg egy naggyal. Gondoltam 1- és 2-személyes változatok. Ámde a kicsi szűrőn nem jön át semmi. Egyébként is elég bonyolult szerkezetű a kar, ha nincs benne filter, akkor is olyan, mintha teljesen le lenne zárva... (A link szerint ettől lesz krémesebb a kávé, és valóban csodaszép crema-t csinál egyébként). A nagy szűrő volt benne eredetileg, és a rettenetesen kaotikus használati utasítás szerint azt is kell használni, a kicsit csak az ESE poddal. Azért kipróbáltuk a kicsit, de valamiért nem jön át rajta a víz, csak a filter mellett orrán-száján folyik. Gondoltam biztos a sima és a podos kávé közötti őrlés lehet a baj, és akkor tényleg a nagy szűrőt kell használni alapból. Viszont ez tényleg kétszer annyi kávé, mint kéne.. ::hmm::

Jó esetben összeállunk ketten, és két csészét főzünk le a gigafilterből , na de hát ez mégsem állapot. Létezik, hogy nincs ehhez 1 személyes szűrő...? ::coffee

Vagy mi csinálunk rosszul valamit a kicsivel, hogy nem jön át rajta a víz? Még vennék is egyet külön, ha tudnám, milyet kell keresni, de azt sem tudom, merre induljak el, illetve honnan tudom, hogy ha veszek egyet, az jó lesz-e. Pl. érvényes az, hogy minden Gaggia kávéfőzőbe ugyanolyan filterek kellenek?
Köszönöm szépen előre is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 9 hónapja #13440 Írta: weinmaker
weinmaker válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
A kicsi nagy eséllyel egy nyomásfokozós szűrő ami el van dugulva, amit vízkőtlenítéssel szerintem helyre tudsz rakni. Vagy veszel egy új egycsészés szűrőt és használod azt. Mondjuk ezt a típust amúgy nem ismerem, csak tipp.

Kávégép: Gaggia Classic PID, Quicmill 0650, San Remo Pod - Kávédaráló: Fiorenzato F64, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányok - Alternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, Kalita, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.201 másodperc