KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
6 éve 2 hete #13429 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
AMIGOS Qualita BLU : egy szívemhez kedves trieszti kávé, az AMIGOS Caffé 60/40-es keveréke járt nálam.
Decemberi pörkölés, negyed kilós kiszerelés. Egységes, Észak-Olasz pörkölés, kellemes illat. Sajnos a zacskón nincsen egyirányú szelep. A kávé ahhoz képest, hogy 60/40-es viszonylag magas hőfokon az igazi, alacsony hőfokon pörkölt magvas-gabonás ízjegyek jönnek előtérbe. Jól elkapott csapoláskor a domináns íz egy igazi bár kávé karakterét hozza : kakaóporos, étcsokis. Savasság nem jellemzi, némi fűszeres utóíz igen.
Őrlését jól be kell állítani, gyors lefolyás nem áll jól neki, azonban a csepegős, lassabb extrakció igen.
Aki szereti a klasszikus Olasz vonalat, bátran kóstolja. Beszerzés innen volt : www.kavegourmet.hu/AMIGOS-QUALITA-BLU-szemes-kave-250g

AMIGOS.csapolas.jpg melléklet nem található


Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hete - 6 éve 1 hete #13430 Írta: Zacc001
Zacc001 válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó

1520676397439-581082024.jpg melléklet nem található


Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. Bojler vízkőmentesítése után melyet szétszedtem, mindent kitakarítottam, minden csatlakozót a helyére raktam. Felfűtés után leveri a biztosítékot . Mi lehet a baj?
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 napja #13431 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Ezt távolról elég nehéz eldönteni. Nézd át nincsen-e testelési gond, vagy valamit rossz helyre kötöttél vissza....

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 napja #13432 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Goriziana "Go DEK" decaffeinato : Egy újabb Észak-Olasz kávé, a már ismert, és általam kedvelt, és pár éve meg is látogatott Goriziana pörkölőtől.
Egy 70/30-as keverék, nagyon friss, 1 hónapos pörkölés. (2 hete a fagyóban pihent, mert mást ittam)

Etalon lefolyás, hőfok/őrlés tekintetében is joker beállításokkal jó. Nem egy kényes kávé.

Hozza az Észak-Olasz kávé ízjegyeit : masszívan kakaós-étcsokis, utóízében marcipános, enyhén édeskés, lekváros. Olyan mint egy szelet Sacher torta, egy kis fehér cukorral, az jót tesz neki.

Jó a testessége, nagyon ajánlom, kiváló kávé.

go.DEK.jpg melléklet nem található


Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #13433 Írta: Falconer
Falconer válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Sziasztok!

Karos gép vásárlása előtt állok, 50-60E Ft-ot szánnék rá. A Gaggiákról jobb értékeléseket hallottam/olvastam, de volt, aki a DeLonghit (is) ajánlotta, mint alternatívát. Szóval e kettő közül választanék, véleményetek szerint melyik a jobb ebben az árkategóriában?

DeLonghi EC 685 Dedica vs. Gaggia Gran Gaggia Deluxe

Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #13434 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Hello,
Őrlő nélkül egyikkel sem leszel "beljebb".
Csak úgy menj neki, ha lesz mellé egy espresso képes őrlőd, egyébként zsákutca, ha espresso készítés a cél.
A Gran Deluxe egyébként sem egy jó gép.

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.665 másodperc