KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
6 éve 1 hónapja #13423 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Jelenleg egy Mokasol "Gran Bar" nevű 80/20-as keveréket vallatok, 2017 12 havi pörkölés.
Negyed kilós, praktikus kiszerelés. Szép, matt szemek, egész egyenletes pörkölés.
A kávé nagyon szép lefolytást produkál, majdnem teljesen a csapolás végéig szép festék-szerű lefolyás.
Meglepően magas természetes édessége, a kakaós vonal mellett egy pici enyhén fanyarkás gyümölcs van mellette, és hőfoktól-lefolyástól függően mandula jön még. Jól áll neki a lassú, csöpögős csapolás is.
Engem meggyőzött, innen szeretem be www.kavegourmet.hu

MOKASOL2.jpg melléklet nem található


Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #13424 Írta: weinmaker
weinmaker válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Jól néz ki, és ha te mondod, akkor biztosan finom is.

Kávégép: Gaggia Classic PID, Quicmill 0650, San Remo Pod - Kávédaráló: Fiorenzato F64, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányok - Alternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, Kalita, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #13425 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Egy újabb trieszti kávé jár nálam : Il Mingardi "S".
Egy 80/20 keverék, szép, egyenletes pörkölés.
Őrlés a joker fokozatnál finomabban az ideális, lefolyásnál jól áll neki a normá, és a csepegős, szaggatós is egyaránt. Elég tág hőtartományban lehet készíteni, a legjobb eredmény az átlagnál hűvősebb vízzel jött.
Masszívan kakaóporos alapízt hoz, rajta ül egy kis pörkölt mandula, a korty végén marcipán ízzel. Alacsony(abb) hőfokon egy meggylekvár íz is elő szokott jönni.
Jó kávé, ajánlom bátran kipróbálásra, én egy fél kilós csomagot vettem : www.kavegourmet.hu

MINGARDI.S.jpg melléklet nem található


Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #13426 Írta: Dolinka Attila
Dolinka Attila válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Sziasztok! Jól beleolvastam a fórumba és elolvastam a milyen gépet vegyek cikket is.
A párommal megbeszéltük, hogy 120k a lélektani határ a eszpresszó gépre és darálóra. A darálót sikerült kiválasztani: Graef CM 702. Így maradt 90k a gépre. Nem szeretnék használt gépet venni, ezért a cikkben felsoroltak kiestek. Új gépekből mit tudtok ajánlani 90k-ig? Most ez a legnagyobb esélyes: DeLonghi DEDICA STYLE EC685R

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #13427 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Az a Delonghi egy ipari hulladék, meg ne vedd.
Ha 90K a határ, és csak új lehet, akkor ez ami jó , 9K-t dobjál rá, és lesz egy jó géped :
www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/3-1-Kavefoz...a-PL41EM-Kavefozogep


Sajnos a 2015 utáni Gaggia Classic már nem jó, NEM AJÁNLOTT, csak a korábbi modellek, azt pedig újat már nem kapsz.
www.kavegourmet.hu/Gaggia-Classic-LSB-br...s/steel-kavefozo-gep

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #13428 Írta: Dolinka Attila
Dolinka Attila válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Köszi a segítséget :smilie:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.874 másodperc