KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
6 éve 4 hónapja #13405 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Köszi a választ.
Néztem róla egy videót és ott főzés közben a nyomásjelző mutató a skála felső 3/4-ben ált meg. Nekem is felmegy odáig de vissza is esik a felére kb. A szivattyú már nem képes létrehozni akkora nyomást vagy a szemcseméret még nem megfelelő?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #13406 Írta: Black Gobbo
Black Gobbo válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Szia! Nézegetem, mostanában a használt piacot és ha jól emlékszem Ezt a Gasto-t 77 ezerért láttam a jófogáson . Szerintem több mint jó vétel. A kérdés, hogy az örlő milyen benne.

Blaze.
Említetted, hogy 2015 előtti Gaggiát érdemes venni. A srácnak sikerült leütni egy 2015-öst. hiába mondtam, hogy korábbit kell. Mi az amit butítottak benne?

Örlő kérdés is lenne. Szeretné, (tekintve, hogy ajándék lesz) újonnan megvenni. Ami árban beleférhet az egy Graef 702, talán megszorításokkal a 800-as. Illetve van valamilyen Imat Lux márka amit hallomásból sem ismerek. Az első kettő, ha jól tudom fokozatosan működnek. Tudnak megfelelő őrleményt csinálni a Gaggiához? (Én Ascaso I-minit használok, ahhoz képest mennyivel macerásabb a használat vagy rosszabb az örlemény)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #13407 Írta: tamasvigh
tamasvigh válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Üdv!
Még új vagyok itt és tanácsért fordulnék hozzátok.
Szarvasi eszpresszóm van és megjött az igény hogy komolyabbra váltsak.
Elsőre kávéőrlőn gondolkoztam néztem krups örlőkúposat, de ahogy kezdtem utána olvasni a témának ( itt is) inkább graef cm70 lesz belőle.
A konkrét kérdés pedig a főzővel lenne, aminbmég jobb lenne a friss darálék.
Elsőre új krups, vagy belépőkategóriás gaggiára gondoltam, delonghi de arról semmit nem tudok, vagy a nagynyomású szarvasi de ebben kételkedem. Ez így ugye 30-40 ezer körül.
Ahogy olvastam hozzá jött hogy esetleg használt, gaggia classic/baby/evo, mennyire jó a használt, és kb mennyi a felújításuk habszükséges.
Illetve a gaggia varezzáról tudtok valamit?
Kicsit hosszúra sikerült, de lelkes amatőrként vágnék bele.
Előre is köszönöm a választ.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #13408 Írta: creholnap
creholnap válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
otthonra, napi 1-2 főzésre én most talán inkább termoblokkosat vennék, nem kazánosat. érdemes az avx fórumon is nézelődni, olvasgatni és használt gépet keresni! sok sikert hozzá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #13409 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Ha megy az angol, itt elég jól le van írva miért 2015 előtti a jó vétel www.reddit.com/r/Coffee/comments/4r1dp4/..._vs_the_one_we_love/
és itt is
coffeeforums.co.uk/showthread.php?34892-...ew-showdown-catfight

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #13410 Írta: Black Gobbo
Black Gobbo válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
:) nem vagyok én lusta, próbáltam utánanézni, de sajnos nem megy az angol :( . Még google fordítóval sem tudtam kihámozni túl sok értelmes dolgot. Annyit láttam illetve találtam, hogy az alu bojlert rozsdamentesre cserélték. Amatőrként ezt nem látom akkora problémának, úgy gondolom, hogy az alu hőleadási tényezője miatt talán ugyan annyira, vagy esetleg jobban bírja tartani a hőt a nemesacél. (Persze feltételezve egy ugyan akkora anyagvastagságot.) ha ez a vastagság a két anyag fajsúly miatt csökken, akkor gondolom a hőtartó tényező is mozdul. A kérdés, hogy a keresztmetszetből mennyit faragtak, hogy ne sokkal legyen nehezebb a gép. Nem tudom jól gondolkodom-e?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.162 másodperc