KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
6 éve 10 hónapja #13369 Írta: EdwardBrian
EdwardBrian válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Sziasztok! Igazából azért regisztráltam az egész fórumra, mert egyik ismerősömnek sincs semmi tapszatalata a Bellarom kávéval, és az lene a kérdésem, hogy mennyire keserű/édes ez a kávé fajta? Most van akciósan a Lidl-ben , de nem merem kipróbálni, mert semmi tapasztalatom róla. :D :D Reméltem az itteni nagy kávé mesterek tudnak majd tippeket adni, hogy mehet, vagy kerüljem el mint a pokol tüzét. :D Előre is köszi, Andi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 10 hónapja #13370 Írta: weinmaker
weinmaker válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Én messzire elkerülném ;)

Kávégép: Gaggia Classic PID, Quicmill 0650, San Remo Pod - Kávédaráló: Fiorenzato F64, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányok - Alternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, Kalita, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #13371 Írta: Chuck
Chuck válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Help!
Már 4. napja nem tudok itthon kávézni. Tisztítottam, de nem jött víz. Vízkőteleníttem (először citromsavval: semmi, tescós vízkőoldóval: semmi), de mivel a gőzcsövön se jött semmi, új vízpumpát tettem be, de a vízhozam most se jó (10 mp/20 ml).
Mit csináljak? (Ja! GC)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #13372 Írta: sztorok
sztorok válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Hali! Ugyanolyan pumpa ment bele? Mert ha nem, akkor ott más nyomáson más a vízhozam (gyári adatlapon rajta van a ml/bar grafikon). Az OPV gondolom nem változott, így azzal a nyomás maradt a régi.
20 ml/ 10 mp - ez terhelten/nyomás alatt igaz? Vagyis nagy a vízhozam?

TörökSzabi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #13373 Írta: Chuck
Chuck válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Igen, ugyanolyan. (Nem változott az OPV. Egyébként mi az? :) )
Úgy tudom, a vízhozamnak (persze nyomás alatt) 70-120 ml-nek kéne lennie 10 mp alatt, tehát a 20 baromi kevés. Elképzelhető, hogy most, jó vízpumpával kéne újra tisztítani?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #13374 Írta: sztorok
sztorok válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Felső szűrő leszed (hátha a kávézsír tömítette el), és talán még valamit ott ki lehet szedni felülről, ezeket tisztítsd meg. Nyomáfokozód nincs? Az is el tud dugulni. Ezeket pucold meg. Illetve masszív cítromsavat eressz át rajra.

TörökSzabi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.581 másodperc