KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
7 éve 3 hónapja #13333 Írta: attila12345
attila12345 válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Gaggia classicba vettem az expolygonban 1-2 szűrőt / lm / , a tamperolásnál / 1 szűrő / addig kell kávéval feltölteni amíg a felső szűrő csavarja ,tamperolás után kicsit látszik?
De ekkor legalább 10 g megy bele,ha nem több, ez nem túl sok?
Hallottam olyat is,hogy tölcsérrel a közepébe tömörítenek, de ekkor meg nem ér a kávé a felső szűrőig / kimosodik / mi a legjobb megoldás? ált. egyedül kávézom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #13334 Írta: sztorok
sztorok válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Meg kell neki adni ami jár. Told bele a 10 grammot, hogy szépen tele legyen, másfélszer annyi anyag, másfélszeres élvezet.

TörökSzabi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #13335 Írta: attila12345
attila12345 válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
De nem lesz sok........íze, túl intenzív,keserű stb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #13336 Írta: creholnap
creholnap válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Lehet rövidebb az idő. Intenzívebb íz, kevesebb koffein. Az egyes szűrőt a GC-nál nekem sem sikerült megszeretni, inkább főzök rövidebb duplát, és a másodikat kiöntöm - vagy ha jólesik, megiszom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #13337 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó

Én 8+ éve használom a szimpla LM-et. A fenti képen látható módon érdemes kinéznie.
Ez "középre" tömörítve kb. 9-9.5 gramm kávét jelent. 41 mm-es tamper ajánlott.

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #13338 Írta: Brind
Brind válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni...
Pavoni Kube daralóra érdemes e beruháni vagy van e valakinek tapasztalata ezzel a tipussal kapcsolatban?
Üdv...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.723 másodperc