KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
7 éve 3 hónapja #13327 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
BÚÉK!
Ahhoz, hogy a Gaggia Gran Style gépeddel, vagy akármelyik Gaggia gépből értékelhető eszpresszót készíts egy őrlő kell. Olvasd el "Kávédarálók" menüt a tudás anyagban a "A kávéról" menü alatt. Ha nem akarsz darálót venni, és foglalkozni a friss őrléssel, friss kávéval akkor felejtős.
Akkor add el, és vegyél egy ESE POD-os gépet használtan.

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #13328 Írta: Babik
Babik válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Kösz a tanácsot, de a Gaggia Gran Style pont tud ESE POD-ot is. Azzal is használom, de azzal sem az igazi. Jobb kávét ad, mint a saki pékség vagy bármelyik instant cucc, de az igazi krémes presszótól messze van. Ezért kérdeztem a szűrőt, vajon segít-e a dolgon.
(Amúgy van őrlőm, abból ráadásul a drágábbikat vettem, hogy majd az remek lesz, oszt a fenéket.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #13329 Írta: creholnap
creholnap válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
nekem a Gaggia Classiccal jó darabig kellett kísérletezni, nem volt meg kapásból a megfelelő őrlési finomság, meg a hőmérséklet sem elhanyagolható tényező. kívánok neked türelmet, vidám próbálkozásokat, jó utat a befulladás után kidobott kávépogácsákkal szegélyezett ösvényen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #13330 Írta: coxymaxi
coxymaxi válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Sziasztok!
Őrlő témában írtam egy másik topicba is, ha nem haragszotok meg, itt is feltenném a kérdést.
Kezdő vagyok a témában, aeropressel készítek kávét, Hario Mini Mill társaságában ami tegnap érkezett meg. Kinek mi a tapasztalata, melyik az a szemcseméret ami jó ehhez, mert ezzel az őrlővel a legfinobb álláson egy nap max egy kávét vállalok készíteni :D
Egyel visszavettem a finomságból, érezhető az őrlési időben a különbség, de még mindig túl finomnak mondanám, mert kellően nehéz és elég idő míg lejön a kávé, talán még lehetne egyel visszább állítani.
Köszi: coxy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #13331 Írta: weinmaker
weinmaker válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Szinte biztos, hogy lehet még durvítani. AeroPresshez az eszpresszó finomságnál durvább őrlemény a megfelelő ;)

Kávégép: Gaggia Classic PID, Quicmill 0650, San Remo Pod - Kávédaráló: Fiorenzato F64, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányok - Alternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, Kalita, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #13332 Írta: csabszi79
csabszi79 válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Szia!
Nekem is van egy hariom. Nekem eszpresszóhoz a teljes becsavarástól 4-5 visszacsavarásra van állítva. Aeropresshez durvább kell, egyébként meg nagyon kávéfüggő a beállítás. Meg az se mindegy mennyit állt a kávé kinyitott állapotban. Sok sikert és kitartást a kísérletezgetéshez! Hidd el megéri ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.626 másodperc