KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
15 éve 5 hónapja #133 Írta: hollerz
hollerz válaszolt a következő témában: Re: Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?
Sziasztok!
A segítségetekre és a tapasztalataitokra lenne szükségem. Kávéfőző vásárlása előtt állok, körülbelül 1000 dollárt szánok rá. A kérdésem az lenne, hogy milyen gépet ajánlanátok, ha karosról és milyet, ha semi-automaticról van szó. Eddigi tájékozódásaim során szóba jöttek: Rancilio Silvia, Elektra Micro Casa, Mikrocimbali, PVL.

Válaszaitokat előre is köszönöm.
Z.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #134 Írta: admin
[answer author=hollerz link=topic=43.msg679#msg679 msg=679][/answer]
Én eléggé silvia fan vagyok, nekem nagyon bejön az a gép, mellesleg külföldi fórumokon is igen kedvelt típus, de természetesen sok alternatíva van még rajta kívül.

Elég jók a gaggia-k is, de abban az árban amit rászánsz tényleg tudsz válogatni ;)

De majd a többiek is jól megmondják a magukét....

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #135 Írta: blaze
[answer author=admin link=topic=43.msg680#msg680 msg=680][/answer]
igen, a silvia plusz daralo teljesen jo kombinacio lehet.
itthon nem tudom ki a forgalmazoja, van Rancilio forgalmazo ?

ha 200 e ft a kereted (USD 1000) akkor abbol egy jo Gaggia szett is kijon.
Gaggia plusz jo daralo es meg penzed is marad.

Mik az igenyeid ?
Napi hany kave fogy ? Szeretsz pepecselni az elkeszitessel? Stb...  :P

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #136 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?
[answer author=blaze link=topic=43.msg682#msg682 msg=682][/answer]

Igen, nekem is ez a meglátásom, hogy nem a legszerencsésebb így indítani a kérdést, hogy ...összeget szánok rá.
Persze az is fontos, de előbb az igényeket kell letisztázni!

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #137 Írta: hollerz
hollerz válaszolt a következő témában: Re: Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?
Köszi az eddigi hozzászólásokat. Sajnos az árat azért kellett feltüntetnem, hiszen nagyon örülnék mondjuk egy Olimpia Creminanak, de azt nem tudom megfizetni.

Amúgy szeretek időt szánni a kávéfőzésre, akár pepecselni is, de reggel nem tudok sok időt szánni rá.
Naponta csak négy kávé fogy, esetleg hétvégente hat.
Ez a projekt Karácsonyra lesz, aztán a következő lépcső egy jó daráló. Tehát darálóm jelenleg nincs.

A Rancilionak egyébként van magyarországi szervíze:
KávégépSzerviz
Budapest 1138 Gyöngyösi sétány 6.




Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #138 Írta: blaze
[answer author=hollerz link=topic=43.msg687#msg687 msg=687][/answer]
a szerviz nem egyenlo a kepviselettel.  a gepet aruljak is vagy "csak" szervizelik ?

daralo nelkul silvia-val sem mesz semmire, sajnos.  az ajanlott daralo altalunk az IBERITAL CHALLENGE brutto 33 ezer forint az Expolygonnal.  (lasd banneruk jobb oldalon szelen)
8)
daralo mindenkeppen szukseges az eloredaralt "teglakkal" nem fogsz jo kavet fozni.
szoval eloszor a daralot szerezd be es utana johet az addigra kitargyalt es kivesezett gep is...  tudod : a jo daralo fontosabb mint a gep !  :P

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.396 másodperc