KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
15 éve 5 hónapja #103 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=blaze link=topic=190.msg495#msg495 msg=495][/answer]

Nyugi, Tamás már küldi az újabb tesztalanyokat, hamarosan meg is kapjátok :)

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #104 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=MoKambo link=topic=190.msg491#msg491 msg=491][/answer]
A gyöngyösi bolton rajta fogom tudni tartani a szemem, havonta járunk arra, tudok súgni ha valami nem stimmel. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #105 Írta: Luigi
[answer author=MoKambo link=topic=43.msg489#msg489 msg=489][/answer]
Én is ezt vallom, de ha egy iparival szeretnél 3 dl-es edénybe gőzőlni elég nehéz csutkán. A munkahelyen az ipari Faemával kb. 4-5 másodperc alatt felhabosítom 65 fokra a  dekás edényben. Na most ugyanezt egy kis edénnyel megcsinálni szinte lehetetlen. Mert ugye hirtelen megörvényelteted, majd le kell finomítani mikrostruktúrásra a habot amire nincs idő, és csak szappanbuborékosra lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #106 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=Luigi link=topic=190.msg506#msg506 msg=506][/answer]
Megszervezzük a boltfigyelő hálózatot ?  ;D
Kéne egy MoKambot (vagy tőlem jöhet a többi márka) forgalmazó helyekről lista, aztán ha arra járunk, mehet is az inkognitó teszt !  ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #107 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=MoKambo link=topic=190.msg490#msg490 msg=490][/answer]
Tamás, szívesen segítek ! ;)
Sajnos a három általam ismert boltban tényleg nagy a munkaerő cserélődés üteme, és ez nem jó. Ez gondolom a kereskedelem általános állapotának következménye. :-X
Mondjuk én kezdetben kiraknék egy táblát, amin az itiner van, hogyan-milyen lépéseket követve kell lefőzni helyesen egy eszpresszót.
A gépek szerintem jók ezeken a helyeken, nem ezen múlik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #108 Írta: jobog

admin!

Szuper a Brasiliád! Nekem hasonló felépítésű R Luci újul, vagyis hasonló annyiban, hogy egy házon belül trónol főző és daráló. Ez nekem nem teszik, mert a forró főző melegíti a darálót és a babokat amiket pedig szeretnénk hidegen tartani. Az én gépemnél ráadásul nincs is úgy kiemelve a babtartály mint a tiédnél, és még közelebb van a két egység egymáshoz. Szerintem a forró bojler igencsak átadja a hőt a baboknak és a daráló mechanizmusnak is az én gépemen.

Megkérlek egy mérésre. A darálódat ürítsd ki, és a főző félórás bemelegítése után mérd meg a daráló fogak hőmérsékletét. Egy sima lázmérőre gondoltam, nem túl pontos de tájékoztató adatot adhatna miheztatás végett. Az enyémet is meg fogom mérni, de az még odébb van. Szóval ha nem túl nagy fáradság megkérnélek erre.


Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.136 másodperc