KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Otthoni kávépörkölés

Több
12 éve 1 napja #31 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
banyek az öregedés.... Nekem a 2. reccs nagyon nincs meg a gene-en. Irom is a levelet a Genesis-nek  ::grrr. Ja, ha teljes töltetet pörgetek, akkor a max hő kell neki hideg dobbal indulva. A harmadik reccs a 30. perc felé jön meg, amikor belobban a kox....... Szóval Sid nem a hőátadás, hanem a hallás a problémo. Egyébként olvasni is ezt olvastam róla, hogy a második az inkább csak sejthető.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #32 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=thirdcrack link=topic=385.msg38535#msg38535 msg=38535][/answer]
Mennyit teszel max. bele a kavebol?

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #33 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg38536#msg38536 msg=38536][/answer]

Bocs, dolgozgattam...

Szeva Paljoc,

A Sweet Maria's csomagoknak (1 font=0.454 kg) mindig a felét töltöttem bele. Száraz eljárással feldolgozottból kevesebbet, mert a sok pernyét nem győzte a lapátka lesöprögetni a rostélyról. Pont vmi ilyen anyaggal mutattam be a szerkezetet az anyósnak, aki a kazánházba lépve majdnem megfulladt a füsttől. Nem volt túl nagy sikerem. Ő megmaradt a bevált "tudomisén minél".

Te kísérletezgetsz a felső limittel?

Kicsi vagy már a nagy pernyegyűjtős változatot használsz?

A témaindító kérdés tisztázódott (fura lefolyás friss blendnél) már?

Üdv!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #34 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=thirdcrack link=topic=385.msg38550#msg38550 msg=38550][/answer]
Nekem a standard pernyegyűjtős verzió van és kint használom a műhelyben nyitott ajtó mellett. Párszor megvolt a dolog a nappaliban is, de inkább kiköltöztem.
Max. 250grammot pörizek egyszerre, de valóban van olyan kávé, ahol a pernye már nem kis feladatot ad az ominózus lapátkának.
Ennél többet nem, inkább picit kevesebbet. Sóvzal kb. mint te.

Nem tudom, amit utoljára pöriztem és most iszok, az nagyon szépen folyik épp.

Vettem egy jobb vákumos fólia hegesztőt a régi helyett, ez duplán zár. Pörkölés után megy most minden ilyenbe egy hétre, akkor nyitom az adagot és bele az egész a babtartályba. Így figyelgetem most, mi a pálya.


Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 órája #35 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg38551#msg38551 msg=38551][/answer]
Hajho! MOst egy jo darabig nem leszek. Jo porkolgetest!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #36 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
a thirdcrack-kel közösen vásárolt zöldekből tegnap csináltam egy 3 komponenses Arabica blendet (Santo Domingo, Columbia, Uganda).
már 1 nap után állati finom és hihetetlenül édeskés.

a második reccsenés elejéig mentem el vele, kb 19 perces pörkölési idővel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.278 másodperc