KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
3 éve 2 hónapja #9421 Írta: Szépmezőszárnya
Szépmezőszárnya válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Értem én, hogy nem top, de azért Laurino vagy Pellini kávékat, vagy akármilyen minőségi kávét nem szívesen öntözgetnék a lefolyóba tesztkávé címszóval.. :D pedig kell egy jópár mire normálisan beállítja az ember és hasonló tulajdonságú (automatákhoz ideális) , de mégis élvezhetőbb kávé már csak apró finomításokat fog igényelni bárki számára. Mondjuk érdekes ez a Gaggia gép, mert akármilyen videót néztem róla, mindenhol gyalázatos volt a kávé, amit lefőzött, egyre gyanúsabb, hogy ez gyárilag ilyen, nehogy a vevő azzal vigye vissza, hogy szórja a kávét és néha takarítani is kell a gépet. De valami tuningolási módnak csak kellene
lennie..szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 2 hónapja #9422 Írta: Balázs.Varga
Balázs.Varga válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv!

Spidem Villa kávégépemmel kapcsolatban szeretnék segítséget, tanácsot kérni. Párom néhány hete meglocsolta a konyhában - a kávéfőző felett - található növényt, és mivel a tál alja eresztett, ez a víz befolyt a darálóba. A jelenséget észlelve, szétszedtem a darálót, kitakarítottam az "alagutat", a késeket, és ha már ennyire belemerültem szétszedtem, kipucoltam, újrazsíroztam a lassító áttételt, és cseréltem az amúgy erősen kopott szénkeféket a motorban. A keféket az internetről, méret alapján rendeltem, csiszolópapírral finomítottam a megfelelő méretre.

A kávéfőző a művelet után látszólag rendben működött, a pogácsák egyben vannak, és megfelelő méretűek, a kávé is finom. Viszont kb. 20 főzésből 1-2x 1-1,5 mp darálás után megy tovább a program, mintha kapcsolt volna a mikrokapcsoló, a kávé lefő, és a zaccot kidobja a gép.

Ennek hatására cseréltem mikrokapcsolót is, de sajnos a jelenség nem szűnt meg. Mi okozhatja ezt a hibát? Esetleg nem jók a szénkefék, és ez összezavarja az elektronikát?

Ezek mellett mióta megvan a gép, ritkán bekapcsoláskor behúz a relé, ami az adagolót mozgatja.

A segítséget előre is köszönöm. Megpróbáltam hasonló hibákra keresni a fórumban, de sajnos nem jutottam sokkal előbbre, remélem nem kérdeztem feleslegeset, vagy agyontárgyalt témát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 2 hónapja #9423 Írta: vydrai
vydrai válaszolt a következő témában: Talea Touch daráló
Tisztelt Hölgyek, Urak!
Saeco Talea Touch automata darálója egyre gyakrabban viselkedik úgy, mintha elfogyott volna a kávé, miközben persze bőven van a tartályban. Jelzi a kávéhiányt a kijelzőn és megszakítja a kávékésuítést. Szétszedtem, kitakarítottam, de a jelenség maradt, sőt... Mi lehet az oka?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 2 hónapja #9424 Írta: DTomi
DTomi válaszolt a következő témában: Talea Touch daráló
Szia!
Szerintem a szénkefe elkopott vagy felakadt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 2 hónapja #9425 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Talea Touch daráló
Ha felakad vagy elkopik a szénkefe akkor nem forog a daráló.
Nem jó a daráló áramfelvétele! Ezt figyeli a proci és ezért írja a kávéhiányt. Daráló motor csere! Hamarosan úgy is tönkremegy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 2 hónapja #9426 Írta: Keca
Keca válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv ismét! Siemens S20 kávéfőzönk vízkőmentesítő programja elindul ,de nem áll le 2 óra múlva sem .. Vki sejti mi lehet a baj? Köszönöm előre is a választ ! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.202 másodperc