KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
3 éve 3 hónapja #9415 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Felfűtés Delonghi kávéfőző
Szia! A kazánban csak az egyik fűtőszál működik. A másik tönkrement. Gyakori hiba! Vidd vissza ha teheted.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9416 Írta: Vaskereku
Vaskereku válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Irodai Délonghi Magnifica S kávéfőzőnk újév alkalmából nem főzi le a kávét. Első jele volt az öblítővíz látható kifolyásának elmaradása. Most kávé készítéskor ledarálja, hallatszik a jellegzetes vízpumpáló hangja, de nem a kávéfőző csőrön nyomja ki, hanem egyből a csepptartó tálcába nyomja ki.
Darált kávét ezután elengedi a zacctartóba.

Hibajelzés nincs.

Gőzt fejleszti, capuccino készítő csövén forró vizet ad.

Folyamatosan vízkőoldva volt mikor jelzését bekapcsolta, durván két-három hetente. Forrázó is rendszeresen takarítva volt.

Nagyjából most volt a soron következő karbantartás időpontja, hát gondoltam legfeljebb megcsinálom. De a karbantartás ÖSSZES vizét a capuccino főző csövön nyomta ki, és a programot is negyed idő alatt lezavarta...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9417 Írta: FoM
FoM válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Köszi, nem tudom, hétvégén majd szemügyre veszem. Mit kell nézni? Hogy tudom ellenőrizni, hogy szorul-e?
Bár új gép esetén nem pont ilyen hibára gyanakodnék elsőre. No és nem csak ez a gép csinálja ezt a híg 10 másodperces löttyöt hanem a barátom Incanto-ja is, nem tudom hogy abban milyen a KPE.
Remélem Secondbolt tényleg tudja a tutit. :)

drszpp írta: Hello!
Akár az is lehet.
A központi egység zacc kidobó rúdja könnyen jár?
A másik. Le kell mérni a bedarált kv. mennyiséget.
Ez egy Saeco Intelia tul.képp. Ajtó kinyit, KPE kivesz. Laposcsavahúzó be az ajtókapcsolóhoz (fül mutatja az ajtó), másik csavarhúzó a KPE mikrokapcsolóhoz (hornyolt meghajtótengelytől 1 óra irányában egy horony benne a kapcsoló műanyag kalapácsa)
Egy kitárázott edénybe beledaráltatsz és leméred sztem 7g körül OK.
De sztem ez is optidose tech. így ha szorult a KPE át fog verni, mivel a szorulást kv-nak gondolja, szorul, tehát sok a kv így visszavesz. (sztem)
De Secondbolt tudja a tutit.
KAPCSOLÓT KERESNI, KAPCSOLÁST GYAKOROLNI KIHÚZOTT GÉPNÉL!
TÉNYLEGES KAPCSOLÁST SZIGETELT NYELŰ SZERSZÁMMAL, FIGYELVE, ÓVATOSAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9418 Írta: FoM
FoM válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Azok a régi automaták még sokkal jobbak voltak. Nem véletlenül van akkora piaca a használt gépeknek szerintem.
Ahogy korábban írtam ez egy új gép, decemberben vették a lányomék. Max 50 kv készült vele, tehát még nincs mit rajta cserélni.

stilnox írta: Elárulom... mi sparos budget kavet nyomunk. Az akcios neha nem olyan minöség de az ügyfelek szeretik,persze jó automata gép kell. Mi saeco magic-el nyomjuk.2db.van belőle. Kb. 20 évesek. A pipacsövön kell cserelni a tömítéseket és a kpe-n a dugattyúét. Ha a daraló jól be van állítva és a kés sem kopott.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja - 3 éve 3 hónapja #9419 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Sziasztok!
Szerintem 7 gramm kávé kevés egy jó kávéhoz.

FoM: Őrlést levettétek legfinomabb szemcseméretre és így produkálja ezt?
Egy videót megnéznék a lefolyásról és a zaccpogácsáról is.
Nagyon sok műlik a kávé választáson, de mivel te alapból karos gépet használsz és ahogy látjuk igényes vagy a kávére így én nem arra gondolnék, hogy azzal lenne baj. Ne vegyél Segafredot :) inkább keress hazai kis üzemi pörkölőket :)
Automatánál amúgy ne várj 27mp-es espresso lefolyást, Mondjuk meg lehet csinálni, de én jobban preferálom azt, hogy
több kávét daráljon be (amennyit befogad a henger (saeco) és be is bír még tömöríteni :D )
Na ezért jók azok a típusú Saeco gépet amik mérlegesek, feltolod max értékre a mérleget ami 10-12 gramm bedarálást jelent.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9420 Írta: FoM
FoM válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Szia, igen, szemcseméret minimumra állítva és az adag maxon állítva. Egyébként most, hogy mondod, gyanús, hogy nem vagy csak alig láttam őrölt kávét alatta. A gép ami volt a cégnél, max adagra állítva mindig szemetelt, mert letolta a "felesleget" a henger tetejéről tömörítés előtt. Bár lehet, hogy ez már egészen másképp működik.
Ha úgy adódik, nem én leszek az aki Segafredo-t vesz. A lányoméké a masina. :D
Az ilyen fajta kávék az az igazság, hogy lepattannak rólam szó szerint. Ha kapok valakitől, odaadom valakinek a családban. A szóban forgó Gaggia Magenta Plus több frissen pörkölt, hazai műhely egyébként kiváló kávéjával hozta ezt vizes, szánalmas eredményt.
Hétvégén jön az, hogy átviszem hozzájuk az őrlőmet és kipróbálunk valami sötétebbet.
Csinálok majd róla videót is, bár nem tudom mit tudsz majd belőle megmondani, azért köszi. :)

natloz írta: Sziasztok!
Szerintem 7 gramm kávé kevés egy jó kávéhoz.

FoM: Őrlést levettétek legfinomabb szemcseméretre és így produkálja ezt?
Egy videót megnéznék a lefolyásról és a zaccpogácsáról is.
Nagyon sok műlik a kávé választáson, de mivel te alapból karos gépet használsz és ahogy látjuk igényes vagy a kávére így én nem arra gondolnék, hogy azzal lenne baj. Ne vegyél Segafredot :) inkább keress hazai kis üzemi pörkölőket :)
Automatánál amúgy ne várj 27mp-es espresso lefolyást, Mondjuk meg lehet csinálni, de én jobban preferálom azt, hogy
több kávét daráljon be (amennyit befogad a henger (saeco) és be is bír még tömöríteni :D )
Na ezért jók azok a típusú Saeco gépet amik mérlegesek, feltolod max értékre a mérleget ami 10-12 gramm bedarálást jelent.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.469 másodperc