KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
3 éve 3 hónapja #9403 Írta: Szépmezőszárnya
Szépmezőszárnya válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Szia!

Egy valamire való szervizes ismeri a darálók "tuningolásának" módját, ami a gép megbontása után lehetséges. Egy új, garanciális - nem is a legolcsóbb - gépnél ezt mindenképp márkaszervízben csináltatnám (pedig egy pár gépet szedtem már szét) mivel, ha valamit törnek kötelesek kicserélni is, de ott jobb esetben ismerik a fortélyait a szétszedési folyamatnak, hogy ez ne történjen meg. Kávétól is függ, nemrég egy Philips LatteGo-t szoktattam le az Omniáról, édesanyámékkal egyetemben, mert egyszerűen nem alkalmas a gép arra, hogy iható kávét főzzön belőle. Másik kávéval egyből jó lett és azóta elégedettek vele, pedig már fontolgatták, hogy visszaviszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9404 Írta: FoM
FoM válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Köszi szépen, szóval azt mondod, hogy van remény és nincs az őrlőmű helyrehozhatatlanul lefixálva?
Azt, hogy kávétól is függ, tudom, de max. közepesen sötét pörit isznak, "klasszikusokat"-t egyáltalán nem fogyasztanak. Omnia és egyéb, inkább a szarvasi borzalmasba való kávék nem játszanak. Több friss, közepes, hazai pörkölésű babbal kipróbáltuk a gépet, sötéttel a fentiek miatt egyáltalán nem.
Nagyon elámulnék ha valami kommersz kávétól megjavulna a lefolyás.
Létezik olyan amivel érdemes volna esetleg próbát tenni szerinted?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9405 Írta: Szépmezőszárnya
Szépmezőszárnya válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Szia!

Én Segafredo-val szoktam tesztelni, azt valahogy szeretik a gépek, legalábbis nekem mindegyik nagyon jó kávét főzött vele, Delonghival sikerült már belőle "rosszul" összerakott darálóval tigriscsíkos lefolyást produkálni. De a Bosch vero-fertelmen kívül mindegyik nagyon jót főzött belőle 5 perc állítgatás után. A lényeg, hogy legdurvább fokozatról kell 1-1 fokot haladni és adott beállításon minden 2. vagy 3. kávét megnézni, amíg meg nem találja az ember a számára megfelelő állapotot. Ha így sem jó, valamit rosszul raktak benne össze. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9406 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Szia!
Tömör a zacc pogácsa?
Üdv. Péter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9407 Írta: FoM
FoM válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Gondolom nem Segafredo Intermezzoval mert azért nem érdemes reggel felkelni. ;D
Melyik Segafredora gondolsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9408 Írta: FoM
FoM válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Kedves Péter, igen ha jól emlékszem. Nem annyira persze mint amilyen amikor kiütöm a karból itthon, de egyben maradnak a pogik. Tömörítési hibára gondolsz esetleg, hogy nem megy végig a dugattyúja?
Kicsi az esélye. Barátom Saeco Incanto-jával ugyanez a helyzet. (Az is Philips.) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.530 másodperc