KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
3 éve 3 hónapja #9397 Írta: Szépmezőszárnya
Szépmezőszárnya válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők s20
Szia!

Ha a jeladó jó másik mágnessel, vagy közelebb erőltetett mágnessel, akkor a
víztartály mágnese gyengébb már, azért nem érzi.. Azt nem tudom, hogy kapacitív szenzorral kiváltható-e esetleg a reed relés jeladó..esetleg valaki próbálta már?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9398 Írta: Keca
Keca válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők s20
Ha megjön az alkatrész majd beszámolok megjavúlt e.. ha nem akkor a tartály mágnese a bűnös :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9399 Írta: Szépmezőszárnya
Szépmezőszárnya válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Valakinek van esetleg ötlete, hogy mitől van a fura hang, ami a videón is hallható? A kpe alapba állásakor:

Fizikálisan nem láttam gondot, teszt módban sem tudtam reprodukálni.

Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9400 Írta: Galgy
Galgy válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!

Kipróbáltam amit mondtál, hogy lehet a hengerfej tömítés a laza (zsír új volt rajta), vissza raktam a régit és azóta nem produkálja a hibát. Nagyon frankó, köszi szépen a segítséget Szépmezőszárnya. Kíváncsi vagyok, hogy kosz lehetett alatta vagy az új tömítés méretével lehet-e a probléma. Esetleg a neten találni általánosságban a kávégépek működésükről valami egyszerű leírást? Mert nem igazán értem a víz hogy tudott a tengely mentén kifolyni ha a hengerfej tömítés volt a rossz? Kösz mégegyszer.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja - 3 éve 3 hónapja #9401 Írta: FoM
FoM válaszolt a következő témában: Gaggia Magenta Plus 10 másodperces "espresso"
Sziasztok!
Lányomék vettek maguknak egy Gaggia Magenta Plus gépet. A gond az, hogy a lefolyás túl rövid még minimális szemcseméret mellett is. Legalábbis egy normál espresso lefolyáshoz képest. Én magam karos gépet használok, de ittam már elfogadható italt automatából is, arra jutottam, hogy ez az őrlő problémája, de tovább beszélgetve emberekkel úgy látom, hogy ez valami gyártási vagy konstrukciós hiba az új gépeknél, hogy az őrlési tartomány nincs rendesen belőve. Közepesen sötét kávé 10-12 másodperc alatt zúdul át a gépen. Barátomnak aki ezzel a szervizhez fordult azt mondták, hogy ez ilyen, ne is várjanak tőle többet, ami teljességgel elfogadhatatlan mert ez a híg vacak ami kijön a gépből nem nevezhető kávénak. Nagy jóindulattal talán a kapszulás szintet söpri alulról.
Kérdés, hogy tudtok-e valakit aki be tudja lőni az őrlőt ezeken, hogy normális tartományban őröljön? (Kb. magasról teszünk a garira.) Régebben olvastam egy külhoni fórumon, hogy valaki csinált már ilyet, meg itt is volt egy bejegyzés még régen ami erről szólt, de fogalmam nincs, hogy itthon ki foglalkozik vele, vagy hogy foglalkozik-e vele egyáltalán valaki.
Előre is köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9402 Írta: Szépmezőszárnya
Szépmezőszárnya válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!

Örülök, hogy tudtam segíteni! Könnyen lehet gyártási hibás. A legtöbb, amit lehet venni utángyártott, sokszor gyengébb minőség amúgyis.. Nálam is új tömítéssel jött elő a hiba, pár próba után le is szakadt a hengerfejről. Szerencsére nem gyakori dolog, nálam is egyszer fordult elő, pedig elég sokat cseréltem már. Esetleg rossz méretet kaptál véletlen. Ha picit lazábban van a vájatban, megpróbálja felvenni a henger alakját, de mivel nagyobb, meggyűri és a meggyűrt részt kinyomja a henger pereme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.645 másodperc