KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
3 éve 3 hónapja #9361 Írta: robert1968
robert1968 válaszolt a következő témában: Odea Sporty kicsi vizes darálék
Sziasztok.

Karácsonyra vettem egy használt Odea Sporty-t. törött volt benne a kávé továbbító henger. kicseréltem kiporszívóztam a motort beállítottam a darálót hogy finomra daráljon. mert az eredeti állásban kicsit durva volt, és csurom víz volt ami a zacctartóba került.
A finomra darált kávéval jobb a helyzet, sokkal kevesebb víz kerül a zacctartóba.
De nagyon nagyon kicsi a pogácsa és továbbra sincs jó állaga, inkább ilyen folyós trutyi.

hogyan lehet növelni a darálék mennyiségét ? ahogy olvastam ez "Sports" olyan mint az Odea GO.

Gondolom a (vizes darálék) probléma is megoldódik, ha több darálékon megy át a víz.

köszi előre is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9362 Írta: Szépmezőszárnya
Szépmezőszárnya válaszolt a következő témában: Odea Sporty kicsi vizes darálék
Szia!

Ha könnyen mozog a központi, akkor automatikusan emelni fogja a mennyiséget, 10-15 kávé legfőzése után látványosan javulnia kell a helyzetnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9363 Írta: robert1968
robert1968 válaszolt a következő témában: Odea Sporty kicsi vizes darálék
Szia Szép Mező szárnya. ( hú ez a Nick a PMobil "Honfoglalás" számából van?) :)

Nagyon köszönöm a választ hát akkor nekiállok főzni, mert a nagy fiamnak lesz a fa alatt... addigra jónak kell lennie....

Köszönöm Róbert

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9364 Írta: robert1968
robert1968 válaszolt a következő témában: Saeco KPE kenés.
Kicsit félve írom ide az ötletemet.
Hogy én évek óta Kókusz zsírral kenem a javasolt pontokat a kv gépemben.
Ennek több oka is van :
Kókuszzsír mindig van otthon.
Fillérekbe kerül
Nem mérgező. ( a szilikonzsír valszleg nem olyan egészséges amikor óhatatlanul bekerül valamennyi a kv-ba)(pl mosáskor, biztos, hogy bele mosunk valamennyit )

Nyilván ez nem tökéletesen helyettesíti a szilikon zsírt hiszen sokkal alacsonyabb hőmérsékleten folyós lesz, de szerintem sokkal jobb mint a semmi. más érvet én nem látok legföljebb hogy kilopom a szilikonzsír forgalmazók zsebéből azt a kicsi hasznot is. Bocsi! Tényleg.

és úristen hamár belekezdtem még egy bűnöm van:
két evőkanál citromsav + 1 l langyos vízzel vízkőtlenitek három-hat havonta.
már lassan öt éve... :)

biztos vagyok benne hogy eretnek vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9365 Írta: Szépmezőszárnya
Szépmezőszárnya válaszolt a következő témában: Saeco KPE kenés.
Dalriada: Hazatérést hallgattam, mikor regisztráltam és nem volt épp jobb ötletem :)
..Egyébként nem árt, de gyakrabban kell kenni vele. Nekem 800 ft-os van, Kávégépbolt honlapján rendeltem 2 éve és még van belőle, mert nagyon vékonyan lehet kenni, tehát nem olyan nagy tétel. Én arra lennék kíváncsi, hogy a kókuszzsír mennyire befolyásolja a kávé ízét..?

A citromsav pedig jó, de sajnos nem mindennel tud megbirkózni, bizonyos időközönként érdemes erősebb, automatákhoz való szerrel is átmosni a biztonság kedvéért, főleg ahol keményebb a víz. Durgol nagyon jó pl. és nem is vészesen drága, nagyjából 4-5 alkalomra elég 0,5 liter.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9366 Írta: zsolt77
zsolt77 válaszolt a következő témában: s70
Sziasztok.s70 jurát használok. Minden működik rajta csak a tisztitòprogram nem,szerviz vagy vagy otthon is meg tudom csinálni???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.297 másodperc