KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
4 éve 3 hónapja #9187 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia. A zaccfióknál is lehet a mikró, de gyakoribb hogy egyszerűen leugrik a mikrokapcsoló vége a zaccfiók oldalsó szárnyacskájáról. Kopás vagy a zaccfiók deformálódása miatt vagy a mikró tartó elmozdul. Végső esetben egy vékony 0,5 - 1 mm vastag plexi lapot szoktam ráragasztani arra a szárnyra ha már túlságosan kopott. Úgy, hogy bal oldalán végig megszélesítse a szárnyat. De csak annyira hogy berakáskor ne szoruljon meg a fiók. Ez kicsit olyan mekk-mester megoldás, de utána jó lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 3 hónapja - 4 éve 3 hónapja #9188 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Saeco Minuto gépnek van valami rejtett menüje ahol lehet állítani a darálási időt? 7mp-ig darál 4esen. Azt tudom, hogy talán a Saeco Primea Touch-on lehet ilyet állítani. Négyesre felvettem az erősséget, őrlésen állítgattam, ha túl finomra veszem, akkor elég vékony a zaccpogácsa, ha durvábbra daráltatok, akkor vastagabb, de én még ettől is vastagabb (több mennyiségből) szeretnék kávét főzni.
Saeco Magic C+ leváltottam erre. Azon egyszerű beállítani, mert a mérleget feltolom maxra és addig darál amíg meg nem telik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 3 hónapja - 4 éve 3 hónapja #9189 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Meetal írta: B.U.É.K. Mindenkinek!
Saeco Magic Deluxe gépem van.
- Mostanában egyre több zacc kerül a KPE alá mi okozhatja ezt?
- A KPE mostanában hangosabb is, recseg.
- A zacc fiókot néha telítettnek jelzi akkor is, ha üres. Ez csak alkalmi probléma, de nem tudom mi okozhatja. Van hogy 5-6 alkalommal ki-be kell tologatni, hogy rendesen működjön.
A szokásos karbantartásokat elvégeztem. Pipacső "O" gyűrűit cseréltem, KPE "O" gyűrűt szintén cseréltem. KPE rendszeresen elmosva, szilikonzsírral kezelve.
Sajnos a keresővel nem találtam válaszokat.
Köszönöm előre is!
Üdv: Tamás


Szia!
KPE recsegés lehet attól is, hogy törve vannak a meghajtó mechanikában a fogaskerekek. Mondjuk az nem recsegős hang, hanem inkább kattog.
Mellészórás elméletileg kpe nehezen mozgása okozza, de nekem is az előző gépen (saeco magic c+) viszonylag sokat szórt a kpe alá. Hiába szedtem darabokra, újrazsíroztam, nem oldotta meg. Én beletörődtem.
Zacc fiók telítettség ezeknél úgy működik, hogy 30 adag van megadva. Ha eléri ezt a mennyiséget, akkor jelez , hogy teli van. Ő azt nem tudja, ha te a 28.nál kihúztad a fiókot és kiűrítetted. 2 adag múlva "szólni" fog, hogy teli van. Zaccfiókot ezek a gépek azért nem szokták érzékelni, mert a zaccfiókon van egy fül ami nyomja a mikrokapcsolót. Idő múlásával a zaccfiók vetemedik és a fül nem mindig éri el a mikrokapcsolót. .

szerk: csak most olvasom, hogy kaptál már választ a megoldásokra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 3 hónapja #9190 Írta: Belike
Belike válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv! Saeco odea go kávégép nem darál a szemeskávé és fűtőszál egyszerre villog! Neten találtam videót kitakaritottam a darálómotort de nem javult meg! Mi lehet a hiba vagy magát a darálómotort h lehet tesztelni? Köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 3 hónapja #9191 Írta: DTomi
DTomi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!

Nézd meg a motorban a szénkefét, lehet hogy fent akadt, vagy elkopott. A villogással nem tudom hogy összefügg-e.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 3 hónapja #9192 Írta: attila12345
attila12345 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok! Új automata gépet néztem, phillips 1200 szériát, ill. Delonghi ecam 22.110 szériát. Melyiket ajánlanátok, vagy esetleg mást? Ezek kB.90- 100e.ft kerülnek. A seattle coffee gear a phillips et dicsérte, más meg a delonghi t. Szerintetek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.578 másodperc