KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
4 éve 4 hónapja - 4 éve 4 hónapja #9169 Írta: Robi76
Robi76 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok Fórumozók!
A napokban kaptam eg Krups EA8298 Quattro Force kávéfőzőt, ami persze nem egészen kifogástalanul működik. Azért is kaptam mert tudják, hogy imádok bütykölni. A hiba eleinte az volt, hogy az automata karbantartás ment csak folyamatosan aztán megjelent a kis ikon a kijelzőn, hogy húzzam ki a konnektorból. Egy alapos takarítás után (szétszedés, ecsettel tisztogatás, stb) a karbantartás lefutott és látszólag minden helyreállt. Jöhet a kávéfőzés, gondoltam én. A kávéfőző nem teljesen így gondolta. Látszólag minden végigment, darálás, kávéfőzés, az ön kávéja kész. (valami kávé szerű lötty lett is a pohárban) majd amikor a tömörítő dugattyú elindul felfelé egy gőzadagot még beleprüszköl és szétszórja a zaccot a kávéfőző belsejében és egy kis víz fortyog még a kazán részben.
Amit eddig megcsináltam a kávéfőzőn:
-Manuális tisztítás szétszereléssel plusz a daráló tisztítása is
-Tömítőgyűrűk cseréje a kazánban és a hidraulika részben (hidraulika dugattyú O gyűrűjét nem cseréltem ki.)
-A tömörítő dugattyú O gyűrűit kicseréltem.
A hiba ezek cseréje után is fent áll.
Zacc pogi nem lesz mert elég kevés kávét darál.( a szétszerelés előtt is keveset darált.) A daráló kb 3-5 mp-et megy.Valamint amikor előnedveíti a darált kávét akkor a pohárba is folyik víz.Ez gondolom a kevés kávémennyiség miatt lehet. A lefőzendő kávémennyiség 50 milire van beállítva aakor is 70 milit főz.
Szeretnék tanácsot kérni, hogy tudok-e még valamit házi körülmények közt tenni annak érdekében, hogy normálisan dolgozzon a masina.
A gép szerint nem sok kávét és cappuccinot főztek vele. Ha jól emlékszem 1600 kávé és 400 cappuccino.
Válaszotokat előre is köszönöm és bocsi ha hosszúra nyúlt a hsz-em.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 4 hónapja #9170 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Keress meg a Krups-val privátban.
Üdv. Péter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 4 hónapja #9171 Írta: Robi76
Robi76 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia Péter! Bénázok itt az oldalon és nem találom a lehetőséget arra, hogyan tudnám veled privátban felvenni a kapcsolatot. Tudsz segíteni? Köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 4 hónapja #9172 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
drszpp kukuc dzsímail dot kom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 4 hónapja #9173 Írta: ANDREAS52
ANDREAS52 válaszolt a következő témában: Bosch Verocafe rövid ideig darál csak
Közben kiderült a hiba: silány kávé került a gépbe, darálás közben kattogott, mintha kavics került volna bele. Az alaplapon elfüstölt egy kis alkatrész, R9 helyén volt. Hol találok elektronikai rajzot, vagy használt alaplapot: Siemens EQ.5-7/Bosch VeroCafe Latte (TES 503501EN 11-12 ? Minden segítséget köszönök.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 4 hónapja - 4 éve 4 hónapja #9174 Írta: Riga
Riga válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Saeco Magic Roma típusú régi patkó kazános készülékkel nem boldogulok.
Korábban cseréltem a tápegység 9V-os trafóját kontakthiba miatt, majd a TIP33C tranyót BD245C-re és időnként jelentkezett olyan hiba, hogy a főzőegység mozgatásakor random módon szaggatott kihagyott a mozgató motor mintha valami kontakt hiba lenne. Minden motorhoz kapcsolódó forrasztási pontot átmelegítettem, mozgató motort szétszedtem (bronzkefét ellenőriztem de nem kopott). Most a mozgató motorral úgy tűnik nincs gond. A gép viszont időnként megmakacsolja magát és a kávéfőzés gomb megnyomására nem reagál, nem indul el a kávékészítés, hanem a zöld kávé LED kettőt villan KB 4-5-ször és utána kigyullad a piros hiba jelző LED. Tanácstalan vagyok mi lehet a nyűgje. Érdemes vele foglalkozni, vagy processzorhiba? A processzora egyébként kivehető foglalatban van, amit többször ki és be raktam esetleges kontakt hiba miatt, de nem javult meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.647 másodperc