KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 6 hónapja #61 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
secondbolt!

A Krups XP7200-ról mi a véleményed? Javítottál már ilyet?
Nekem szimpatikus, hogy nagyon kompakt és jól néz ki, de nagyon sok rosszat olvasni róla mindenfelé a meghibásodások tekintetében.
Gyenge konstrukció vagy nem rendeltetésszerű használat, karbantartás hiánya okozza a hibákat?
És ami a legfontosabb, milyen a kávéja?  :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #62 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=308.msg10743#msg10743 msg=10743][/answer]
Szia SiD!
Ilyen gépet még nem javítottam, de ez a forma alapból nagyon hasonlít a Spidem My Coffee kávéfőzőre. A márkát nem becsmérlem, de én még nem ittam olyan automata Krups géppel főzött kávét, melyre azt tudtam volna mondani, hogy finom. Én úgy érzem, hogy a németek által megszokott kávé főzésére jó a gép, de cremát ne várjunk ettől az automatától. Engem már a formájával sem tudott meggyőzni, ez a hasáb alakzat nálam nem nyerő. "Nur für den privaten Gebraucht. Die Garantiedauer für Ihr Gerät betregt 2 Jahre oder 6000 Zyklen, d.h. 3000 Zyklen pro Jahr." Ez a szöveg olvasható a német kezelési útmutatón, tehát csak háztartási felhasználásra tervezett készülék. A garancia 2 év, vagy 6000 adag kávé, évente 3000 adag főzéséig terjed. Hmmm..... Ezek után én nem csodálkozom, hogy a fórumokon nem istenítik.
Számlálója nincs, de mivel processzoros vezérlésű automatáról van szó, a szerviz megmondja hogy hány adagot főztek vele.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #63 Írta: lorien
lorien válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Elérkezett az idő, hogy tuning alá vessem a Cimbalit. Portafit már kifaggattam a tapasztalatokról A Dialcopmp-nál vásárolta a cuccokat. Közben találtam egy érdekes leírást Gaggia PID-elésről, ez kb. a feléből megvolt.
www.thedomesticbarista.com/index.php/Add...fee_espresso_machine.
Jók a képek és az ábrák, plusz van kábelezési diagram is.
Ez alapján nem is tűnik bonyolultnak.
Valakinek van ötlete, tapasztalata?

lorien.blog.hu
La Scala Butterfly, Mazzer Mini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #64 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=lorien link=topic=329.msg11293#msg11293 msg=11293][/answer]
portafi + andrew7 aki installalt mar 1-2 PID-et.
nekik irj, hogy jojjenek ide es itt meg is lehet vitatni a kerdest nem offolni mashol :)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #65 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=lorien link=topic=329.msg11293#msg11293 msg=11293][/answer]
Ez is egy pid !
Pontosabban PID+SSR+K típusú jeladó.
Namármost Jaszy is szerelt pidet pár hete a gépébe. Fontos a pid-nél a hangolás, illetve jó az elején ha öntanuló. Aztán onnan lehet finomítani a beállításokat. Meg lehetőleg gyors legyen a jeladó, mert az alapfeltételnek tűnik a pid hatékonysága szempontjából. Jaszy is vált most egy J-típusúra, asszem ilyen okból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #66 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Portafi Józsi Gaggiája elég ijesztő a nagy dobozzal a tetején (a Baby-ben nincs elég hely), de a működés meggyőző. Nem kell szörfözni, várni a felfűtési ciklus végét stb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.605 másodperc