KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 7 hónapja #55 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=gyuri86 link=topic=308.msg10644#msg10644 msg=10644][/answer]
Szia!
Remélem kielégítő volt a válasz amit privátban is kérdeztél, és segít a vásárlási szándékkal kapcsolatos döntés meghozatalában. Ha kérdésed van, szívesen válaszolok.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #56 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=308.msg10641#msg10641 msg=10641][/answer]
Szevasz SiD!

Semmi rosszat nem tudok a Solis/Schaerer illetve az Acquaviva gépekről elmondani kávéfőzés szempontjából. Még nem láttam az általad említett Acquavivához hasonló gépet abból a szempontból, hogy ennél a darált kávé fűthető hengerbe folyik bele. Ha ez alacsonyabb és "dizájnosabb" lenne, akkor ilyen gépem lenne itthon.
Javítás szempontjából ha a kettőt összehasonlítom  akkor az Acquaviva toronymagasan vezet, százszor jobban hozzáférhető, sokkal egyszerűbb.
Jelenleg egy Schaerer Sienna panel szivat alaposan. A központjukkal beszélve elmondtam a gondomat, és most vagy egy technikai analfabétával beszéltem, vagy egy önmagát Istennek képzelő illető lekezelő válaszai után elköszöntem, letettem a telefont. Pedig bemutatkoztam, és közöltem hogy márkaszervizből keresem technikai tanácsért. Szerintem ez az "illetékes illető" azt hitte, hogy rajta kívül senki nem látott szétszedett Siennát. Maradjon meg ebben a tudatban, de ilyen lekezelő magatartás után a központi szervizt személy szerint senkinek sem ajánlom. Jövő hétre megkapom azt a logikai IC-t ami a kijelzős panelen tönkrement. Még nem látom át a panelen levő alkatrészek szerepét, nem tudtam annyira belemerülni, hogy időm legyen a folyamat teljes áttekintésére.  
Tehát ezen típus felületszerelt (SMD) alkatrészekkel ellátott panelja okozhat némi fejtörést a szerelők részére, de a gép egyébként nagyon jó, strapabíró masszív kivitel. Csak a két darab hengeres kazánra kell vigyázni, ha valaki szétszedi akkor később szeret szivárogni. Egyébként megfelel azoknak a feltételeknek, melyet személy szerint egy kévéfőzővel szemben támasztok.
Az Odea Go is jó, nagyon halk a kerámiakéses darálója, szervizes tud állítani a darálási időn, de a Giro szerintem jobb. Három fokozatban állítható felhasználó által a darálási idő, kettő szelepen keresztül folyik át a kávé, szép krémes kávé készíthető vele.
Royal Professional géppel nem próbálkoztál? Szinte minden állítható rajta a kívánalmaknak megfelelően. Több fokozatban állítható a vízhőmérséklet, és egy adott hőmérsékletnél a daráló állítása után három kávéval nem foglalkozok, de a negyediket már megnézem, mert az már azzal az új beállítással készült amire állítottam a darálót (2-3 adagnyi a darálóban már benne van). Türelmes beállítással  szerintem az aroma is kihozható ezzel a géppel, nem csak a crema.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #57 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=308.msg10705#msg10705 msg=10705][/answer]
Szia !
Ez a Schaerer melyik csoport márkája ? Vagy egy független gyártó ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #58 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Monyesz link=topic=308.msg10708#msg10708 msg=10708][/answer]
Szia!
10 éve vannak jelen a piacon, önálló svájci székhelyű cég. Bővebben itt böngészhetsz a termékeik között: www.schaerer.com/download/default-n106-sE.html

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #59 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=308.msg10705#msg10705 msg=10705][/answer]
secondbolt!

Ezt nézd meg, ez szakmai szemmel nézve egy nagyon izgalmas gép:
www.chriscoffee.com/products/home/espres...llstainlesssuperauto
A korábban említett Quick Mill Acquaviva továbbfejlesztett változata.
Egyrészt sokkal szebb (talán alacsonyabb is?), másrészt a kis thermoblock helyett egy 1.4 literes bojler fűti a vizet.
Szerintem jelenleg ez lehet az automata gépek netovábbja. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #60 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=308.msg10710#msg10710 msg=10710][/answer]
Szia!
Meglestem, ezt még nem láttam. Nem semmi, de az ára sem. A kávéja is nagyon szép.
Csak ennek a testvérét láttam ezen az oldalon:
www.coffeeitalia.co.uk/proddetail.php?prod=quick-mill-05000A-OA

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.492 másodperc