KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

La Pavoni

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #91 Írta: hifis
hifis válaszolt a következő témában: La Pavoni

lagoon79 írta: jól használható?

Annál jobban, mintha semmi nem lenne. De tény, a fej a kazánhoz képest a melegedést illetően "késésben" van, pláne hogy egy teflon lemezzel ezt az elszeparálást még fokoztam, úgyhogy azért saccolni kell, mikor jött el a csapolás ideje. De ha eltrafáltam egy jó felállást, reprodukálni könnyebb a hőmérővel.
A teflonlemezről külföldi fórumokon olvastam, stabilabbá teszi a fejhőmérsékletet. Mivel rém egyszerű megcsinálni, ártani nem árt alapon beraktam én is. Bár gyanítom, ez inkább a több egymás utáni húzásnál hasznosul inkább. (Mivel az Elektra feje hajlamos a túlmelegedésre, a harmadik adag már könnyen megég.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #92 Írta: lagoon79
lagoon79 válaszolt a következő témában: La Pavoni
Ebben igazad van, viszonyításialapnak teljesen jó. Tényleg szépen megcsináltad!

Brasilia Portofino T3 - Mazzer SJ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #93 Írta: hifis
hifis válaszolt a következő témában: La Pavoni

lagoon79 írta: jól használható?

Ez a kérdés jó hogy elhangzott, mert arra késztetett, hogy jobban átgondoljam a szituációt.
Két csavarhely van a fejen, ahova hőmérőt lehet "tűzni". A múltkori a kazánon van, és ezen a ponton fut leggyorsabban a melegedés. De éppen ezért, ahogy írtam is, a késésben lévő fejnél saccolni kell, mennyivel később nyerő indítani a húzást. Tehát az idő faktor, vagyis a stopper így nincs kiküszöbölve.
A másik, alábbi fényképen összehozott pozícióban viszont pont a leglassabban felmelegedő pontban mérem a hőfokot. Tehát itt csak azt kell figyelni, mikor ér el egy jónak tűnő értéket. Mivel ő van "leghátul", az idő itt nem "játszik". Ezért ez egy jobb felállás, marad ez a megoldás. (A hőmérőt fogadó alkatrész is egyszerűbb, könnyebb megcsinálni.)

Elektra2.jpg melléklet nem található

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #94 Írta: hifis
hifis válaszolt a következő témában: La Pavoni
Gyakorlati próba a hőmérős Elektrával:


Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #95 Írta: weinmaker
weinmaker válaszolt a következő témában: La Pavoni

hifis írta:

lagoon79 írta: jól használható?

Ez a kérdés jó hogy elhangzott, mert arra késztetett, hogy jobban átgondoljam a szituációt.
Két csavarhely van a fejen, ahova hőmérőt lehet "tűzni". A múltkori a kazánon van, és ezen a ponton fut leggyorsabban a melegedés. De éppen ezért, ahogy írtam is, a késésben lévő fejnél saccolni kell, mennyivel később nyerő indítani a húzást. Tehát az idő faktor, vagyis a stopper így nincs kiküszöbölve.
A másik, alábbi fényképen összehozott pozícióban viszont pont a leglassabban felmelegedő pontban mérem a hőfokot. Tehát itt csak azt kell figyelni, mikor ér el egy jónak tűnő értéket. Mivel ő van "leghátul", az idő itt nem "játszik". Ezért ez egy jobb felállás, marad ez a megoldás. (A hőmérőt fogadó alkatrész is egyszerűbb, könnyebb megcsinálni.)

Ez nagyon jóóóó!

Elektra2.jpg melléklet nem található


Kávégép: Gaggia Classic PID, Quicmill 0650, San Remo Pod - Kávédaráló: Fiorenzato F64, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányok - Alternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, Kalita, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #96 Írta: KyroTrack
KyroTrack válaszolt a következő témában: La Pavoni
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Kaptam baráttól egy weasel coffee-t ami mint kiderült olyan mint a kopi luwak (cibetkaka) csak nem indonézia, hanem vietnám, és ha jól láttam kilója 3ezer dodoó. Namost az lenne a kérdésem, hogy Ti hogyan főznétek le (hőfok, kezdő nyomás ami a szelepbe megy, stb). Pavonim van, a mignon, ami olyan mint az europiccola csak nincs rajta habosító. Azaz van-e hasonló tapasztalatotok, mert csak 200 grammot kaptam és nem akarom elpancsolni, elkísérletezgetni, mert akkor sose fog kiderülni nekem, hogy mi a fene ilyen drága ebben. Természetesen lehet, hogy hamisítvány, de lehet, hogy nem :)
Köszönöm előre is a válaszokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.447 másodperc