KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Tömörítő/Tamper-választás

Több
11 éve 11 hónapja #13 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
[answer author=paljoc link=topic=389.msg39671#msg39671 msg=39671][/answer]
Ha nem egyenletes az őrleményelosztás, akkor hiába a bűvészkedés a tamperrel - SiD-del értek egyet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #14 Írta: gsa
gsa válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
[answer author=Monyesz link=topic=389.msg39676#msg39676 msg=39676][/answer]
Tény, hogy én végig a dupla készítésére gondoltam ( én csak azt iszom ), az pedig jóval nagyobb szabadságot enged tömörítés tekintetében...

Mindenesetre készítettem néhány képet, egy szándékosan - a szokásosnál jobban - elrontott őrlemény eloszlatással. A lefolyás és a végeredmény is gyakorlatilag olyan mint egyébként.

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #15 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
[answer author=gsa link=topic=389.msg39687#msg39687 msg=39687][/answer]
A valódi "diagnosztika" a meztelen szűrővel lehetséges, ott látni a kioldódási hibákat jobban.
Én a LM egyszemélyeshez Luigi 41-es tamperét használom (3 menetben), a duplához a rugóst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #16 Írta: sztorok
sztorok válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
[answer author=SiD link=topic=389.msg39654#msg39654 msg=39654][/answer]

Nekem a DL-hez csak domború volt. Expolygonban ezt ajánlotta az egyik Úriember, szerintem nem tudta, hogy ott is van csavar a szűrő közepén, vagy tudta, és azért ajánlotta.
Én is azt olvastam, mintha Tóth Sanyi írta volna vagy itt, vagy odaát, hogy ahhoz a géphez jó megoldás, ahol csavar van a felsőszűrőben. Elkezd fojni a víz a felsőszűrőből, és így a konvexság miatt a kis medence megtelik vízzel, és amikor tele van, akkor egyenletesen nyomja át a pogácsán, vagyis a nem marad szárazon a csavar alatti rész.

TörökSzabi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
[answer author=TSzabi link=topic=389.msg39744#msg39744 msg=39744][/answer]
Én a domborúságra azt a jó okot olvastam, hogy a szűrő alja sem teljesen egyenes, ezért a domború tamperrel tömörítve lesz mindenhol egyenletes vastag a kávépogácsa. ::)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18 Írta: attilio
attilio válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
[answer author=Monyesz link=topic=389.msg39761#msg39761 msg=39761][/answer]
nem inkább a felsőszűrő profilját hivatott kompenzálni?

vagy Te is erre gondolsz? ::)

QM0650, LaPavoni Euripiccola 64', Faema Family 83' PID, Faema Urania 56', Mazzer Robur, ...AP, BB, Iwaki, Zassi. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.153 másodperc