KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
3 éve 6 hónapja #9283 Írta: beller
beller válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Kaptam egy Saeco Magic Family kávéfőzőt, nagyon finom kávét készít, igazán jó kis szerkezet. Ez még az a típus aminek nincs főkapcsolója, nics porkávé nyílása. Megjelent rajta a vízkőtelenítés led jelzés. Bekevertem a citromsavas vizet, kinyitottam a melegvíz csapot és a bekapcsológomb ki-be kapcsolásával - közben pár perces szüneteket tartva - átmostam a rendszert. A végén még két hosszú kávét is lefőztem a savas vízzel. tiszta vizes átöblítés után gondolom kész a vízkőtelenítés. Sajnos azonban ennek nem tudtam a presszókávé-gőzgom-bekapcsoló gomb trióval a programozásába sem belépni és most a végén nem tudom a vízkőtelenítés jelzést sem megszüntetni a gőgomb 5 másodperces benyomásával sem. Mi a megoldás vajon és tudtok e ehhez a géphez használati leírást, hogy következő alkalommal már tudjam a teendőket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 6 hónapja - 3 éve 6 hónapja #9284 Írta: Riga
Riga válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Felújítottam egy Saeco Royal kétkazános kétpumpás Professional típusú gépet. Szívtam vele rendesen... össze vissza voltak kötve a gőzcsövei, és a mágnesszelepek kábelei is. A kazánok takarítása, újra tömítése és a csatlakozások helyre rakása után hozza a bevált oldschool Magic-Royal kávéminőséget. Minden nagyon frankó csak hiányzik a porkávé adagoló fedele. Ha valaki bont egy Royal gépet, vagy van elfekvőben egy ilyen fedele vevő lennék rá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 6 hónapja #9285 Írta: marvid
marvid válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok! royal capuccino szinte gőzzel főzi a kávét,megcseréltem a két kazán hőérzékelőjét,a jelenség marad,ha vki tudna segíteni megköszönném,illetve a pohármelegítőt ki lehetne -e kapcsolni szerintetek ?köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 6 hónapja - 3 éve 6 hónapja #9286 Írta: Riga
Riga válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Hello!
Nézd meg nincs-e felcserélve a 2 PTC hőszenzor kábele a vezérlő panelen.
A felső jumperra (JP2) kell a kávé kazán hőszenzorát alá (JP9) a gőz kazán érzékelőjét csatlakoztatni. Vagy lehet, hogy a kazán fűtőbetétek csatlakozói is rosszul vannak csatlakoztatva: kávé kazán fehér kábelt a power board JP9-re, gőz kazán fehér kábelét mellette jobbra JP5-re csatlakoztatni. A csészemelegítő menüből kikapcsolható (cup heater, warmeplatte)

Ezt a témát valószínűleg átrakják a moderátorok az automaták topikjába!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 6 hónapja #9287 Írta: szabo.csaba
szabo.csaba válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv Szakik! Hálás lennék, ha az alábbi videón látható jelenség kapcsán tanácsot adnátok nekem, hogy mi lehet a baj, mihez kezdjek a géppel (DeLonghi ESAM 2600)?

Ahogy látható, hallható a kávé alig csepeg, a megszokottnál sokkal halkabban készíti a kávét, mintha (laikusként azt feltételezve) a készítéshez szükséges vizet nem tudná kifolyatni a tartályból.

Amúgy átlag napi 3-4 normál adag kávé készül vele, 2013-ban vásároltam, azóta szervizben csak egyszer járt mert a központi egységet kellett cserélni. Egyéb gondom nem volt vele, gyári folyadékkal rendszeresen tisztítom mikor kéri a gép.

Kérlek adjatok tanácsot.

Köszönöm!

S a videó:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 5 hónapja #9288 Írta: Csabszli
Csabszli válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy használt saeco minuto gépet frissen szervizelve, de a kávé menyiség változó és olyan is volt, hogy nem is jött le semmi, de a gép végigvitte a teljes müveletet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.682 másodperc