KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
4 éve 2 hónapja #9205 Írta: zoolee10
zoolee10 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Adott egy Simens Surpresso S40 kávégép. Van, hogy a központi egység nem áll vissza alapra. Ilyenkor villog a kávévőzés gomb. Úgy állítom alapra, hogy kikapcsolom, majd ismét vissza. Ilyenkor ugye e felfűtést követően elkezdi beállítani a központit. Nyitott ajtónál figyelem és mikor beáll jó helyen van ismét kikapcsolom. Ilyenkor kiveszem a központi és nyomom a mikrokapcsolókat, mintha benne lenne. Ilyenkor alapra beáll a központi mozgató motor. Visszarakom a központi egységet és főz egy kávét. De van olyan, hogy majdnem visszaáll alapra a központi egység. Ilyenkor a kávéfőzés gomb nyomására elindul a darálás, de rövid ideig. Elindul a tömörítés és tiszta vizet nyom a pohárba. De a darált kávé majdnem teljesen a kp mellé hullik, nem a dugattyúra. Ezért ad tiszta vizet. Már próbáltam másik kp val. Ugyanez a helyzet. Szerintetek mi lehet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 2 hónapja #9206 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
k2laci: Melyik szerviz ez? Azért ez szép, hogy egy működő gépre, amit az ember bead egy átnézésre/karbantartásra és adnak árajánlatot 67e ft-ról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 2 hónapja #9207 Írta: zoolee10
zoolee10 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!;Honnan tudja a rendszer a kp alap állását? Próbáltam kiszedett kp-val illetve berakva. Ugyanez a helyzet. A kp zacc kidobó állásba áll meg. És bedobja a 8-as hibakódot. Megnéztem a kp mindkét mikro kapcsolóját. Az jó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 2 hónapja #9208 Írta: csabi710
csabi710 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
A központirgységet figyelő mikrokapcsolókat nézd meg, esetleg kopás és nem nyomja eléggé a mikrokapcsolót.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 2 hónapja #9209 Írta: papzi
papzi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Philips (Saeco) Minuto automata beállításait hogyan lehetne tovább finomítani?
A beállításban maximális hőmérsékleten van, de bármilyen (sötét pörkölésű) kávét teszek bele, a kréma mindig világos lesz és kicsit savanykás még a frissen pörkölt kézműves kávénál is.
Próbáltam játszani az őrléssel is, ha nagyon finomra veszem, akkor inkább befullad, de jobb nem lesz.
Mit javasoltok (azon kívül, hogy vegyek pár százezres karos gépet...)?

Philips HD8834/09 Minuto
DeLonghi Pronto Cappuccino (ESAM3600)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 2 hónapja #9210 Írta: Robi76
Robi76 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szerintem a kávéval van a gond.A kávéknak van úgynevezett savanyúsági foka. A jobb minőségű kávékon fel van tűntetve a pörkölés erőssége, a kávé erősségének intenzitása és a savanyúságának a foka. Valamint fontos,hogy legyen víztisztító ) szűrő patron a kávéfőzőben.Nagyban befolyásolja a kávé ízét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.176 másodperc