KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
4 éve 3 hónapja #9175 Írta: papzi
papzi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Nagyon kihalt a fórum...
Na mindegy, hátha lesz, aki elolvassa és esetleg válaszol is.
Saeco (Philips) Minuto darálója egyre hangosabb. Az újkori állapotához képest már üvölt, de csak lassan hangosodott fel, nem egyik pillanatról a másikra. Legutóbb kitakarítottam, amennyire hozzáfértem (a késeket nem szedtem szét). Rövid ideig mintha kicsit halkabb lett volna, de aztán újra egyre hangosabb. A késeket nem merem szétszedni, félek nem fogom tudni ugyanúgy összerakni, nem is látom igazán, hogyan lehetne biztonságosan szétkapni. Mi okozhatja ezt a hangosodást, mit lehetne tenni? Lehetséges lenne, hogy a kopott kések hangosabbak?
Kis segítség jól jönne...

Philips HD8834/09 Minuto
DeLonghi Pronto Cappuccino (ESAM3600)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 3 hónapja #9176 Írta: DTomi
DTomi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Igen eléggé kihalt. Jobb lenne a facebook-on lenne a fórum. A kávé daráló tengelyek nem lehet nagyon szárazak? A krupsoknál az szokott lenni. Széthúzom és megkenem a tengelyeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 3 hónapja #9177 Írta: bogi
bogi válaszolt a következő témában: Krups xp7200
Kedves Kávékorzósok!
Kérem a segítségetek egy Krups XP7200-al kapcsolatban. Villog az öblítés led és a zacc tartály jelző pedig folyamatosan világít. Nem reagál, nem tudom elindítani az öblítési funkciót

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 3 hónapja #9178 Írta: zoolee10
zoolee10 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok! Saeco minuto esetében be-illetve kikapcsolás után öblítéskor normális, hogy a csepptálcába is megy víz? A leeresztő szelepet szétszedtem, tömítést kicseréltem, de semmi változás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 3 hónapja #9179 Írta: zozo75
zozo75 válaszolt a következő témában: Delonghi Esam4200.S
Helló! Van ez a bizonyos kávégépem. Van valakinek tapasztalata vele hogy mennyire lehet erős kv-t főzni csak mert nálam max. kv őrlésnél is gyengének vizesnek tűnik a kávé. Használt,felújított gép. Olyan gondom már volt vele az elején hogy meglepően keveset darált még a legnagyobb ,legtöbb őrlési fokozaton / 4-5 msp őrlés/. Ennek tudtam be hogy gyenge kávét főz, ezt most orvosolták már 12msp-ig darál de ez az erősségén nem érezhető... Mi lehet a gond? Azért furcsállom mert a munkahelyi gép ami egy Jura /tudom ez sokkal jobb profibb stb./ nos tök finom, erős kávét főz. Ekkora különbség lenne a két gép között ?? Esetleg ha van valakinek ilyen gépe, adhatna tanácsot vagy véleményt ? Köszönöm.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 3 hónapja #9180 Írta: csabi710
csabi710 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Siemens surpresso s20 géppel van gondom. Bekapcsolás után csak fűtené a vizet, de nem fűti valójában. 230 voltot tudok mérni a kazánnál, kiszerelve direktben fél perc alatt forró a kazán, de mégsem fűti fel. A hőbiztosítékot kicseréltem másik gépből, de azzal sem jó. Már kettő ilyen gép van nálam és nem tudom merre induljak el.
Köszönöm ha valaki tudna legalább tippet adni....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.674 másodperc