KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
3 éve 4 hónapja #9349 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Melitta

Galgy írta: Oké, de akkor nem lesz túl híg a kávé ha durvábbra állítom a darálót?


A daráló durvábbra állításával olyan finomságot kell elérni mint a kézi darálóval ledarált mák. Nem lehet olyan finom az őrlemény mint a gyárilag csomagolt darált kávé. A durvábbra állítást követően folyamatos főzésekkel addig kell finomabbra állítani a finomságot, amíg egybe van a pogácsa, és nem üres állapotot érez az elektronika a kevés kávé miatt. Minden állítás után a harmadik kávét kell megnézni, az már teljes mértékben a beállításnak megfelelő finomsággal jön ki a darálóból.
Mivel ezek a gépek már nem térfogatra darálnak hanem időre, a durvább kávéból többet tud darálni mint a finomra állított őrleménynél.
Hasonló az eset a száraz és az olajoabb sötétebb pörkölés esetében. Itt azonos beállítás mellett a szárazabb kávéból többet fog darálni, mint a magasabb olajtartalmú sötét, fényesen csillogó babkávé használata esetén.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 4 hónapja #9350 Írta: Galgy
Galgy válaszolt a következő témában: Melitta
Köszi a segítséget, sikerült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 4 hónapja #9351 Írta: Zoé19
Zoé19 válaszolt a következő témában: Ecam 23.460
Sziasztok,szerintetek vadonat új delonghi ecam 23.460-as kávégépnél mitől lehet az hogy reggelre áll a víz a gép alatt?Nézegettem,sztem a víztartályból ereszt ott ahol rácsatlakozik a gépre,mert mikor kihúztam a tartályt pár csepp volt alatta.Reggelre meg a konyhapult ázott.Találkozott vki már ilyennel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 4 hónapja #9352 Írta: Sevi
Sevi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdvözlet Mindenkinek! Jura Impressa F70-es gép bekapcsolásra csak annyit reagál, hogy elkezdi megvilágítani a kifolyót, más semmi. A trafóból a 220 még eljut a a panelig. Melyik triacnak kellene kapcsolnia a gépet? Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 4 hónapja #9353 Írta: zsuti67
zsuti67 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv. Philips hd8829/09 kávégép hibajelenség: kávéfőzéskor a tejhabosító/forróvízadagoló fejből is folyik enyhén a víz, a kávét lefőzi rendesen. Zavaró, mert a tejhabosító fejet használjuk mindig és így belefolyik a csészébe a felesleges víz. Kicseréltük a forróvízadagolóra is, de abból is folyik a kávéfőzés alatt. A felesleges vízfolyás csak a kávéfőzés alatt tapasztaljuk. Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm.Tisztelettel, zsuti67.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 4 hónapja #9354 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Ecam 23.460

Zoé19 írta: Sziasztok,szerintetek vadonat új delonghi ecam 23.460-as kávégépnél mitől lehet az hogy reggelre áll a víz a gép alatt?Nézegettem,sztem a víztartályból ereszt ott ahol rácsatlakozik a gépre,mert mikor kihúztam a tartályt pár csepp volt alatta.Reggelre meg a konyhapult ázott.Találkozott vki már ilyennel?


Szia!

A vízfolyás pontos helyét a burkolatok lebontása után lehet megtalálni. Ha a víztartály rendesen a helyén van és ereszti valahol a vizet, akkor garanciális szervizbe kellene juttatni a gépet, mivel vadonat új.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.426 másodperc