KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
15 éve 4 hónapja #79 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=MoKambo link=topic=190.msg443#msg443 msg=443][/answer]
eloszor is hadd emeljek kalapot Dosay ur elott  :P
ilyen korrekt hozzaallast, szimpatikus forgalmazot sajnos ritkan latni hazankban.
sokszor jellemzo az arrogancia es csak es kizarolag a PENZ, PROFIT nezese.
sokaknak a kave szeretete, imadata csak masod vagy harmadrangu.

ugy erzem, hogy On mint Mokambo forgalmazo itt (is) bebizonyitotta, hogy Onnel-Onoknel masrol szol a tortenet.
Szoval komolyan le a kalapom, ezert  ;D

Mas: Teljesen egyet tudok erteni a leirtakkal.  Nekunk mint vendegek kell noszogatni a kavet lefozo szemelyzetet, hogy nem igen jo es helyes a lefozesi technikajuk, stb. 
Ha ezt nem teszi senki es issza a 7-8mp alatt "lefuto" kavekat akkor valtozas nem lesz.
Jomagam nap mint nap tapasztalom, hogy kivalo minosegu V betuvel kezdodo es O-ra vegzodo Olasz kavet hogyan fozik pocsek modon le...    daralo allitasrol, tamperolasrol sajnos nem igen akarnak hallani....  OK?    Sebesseg :(

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #80 Írta: jobog
jobog válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása

A kávékészítők általában annyi mindent csesznek el a készítés során, hogy nincs értelme szólni. Max. annyit, "kendnek gőze nincs az egészhez" ezt meg minek? Pedig nincs sok szabály amit el lehet rontani, de ha valaki kivétel nélkül mindent elront ami le lehet annak nehéz mit mondani. És ez az általános.

Régen a jobb presszók kiírták kis táblára "Egységünkben kizárólag Omniából főzzük az eszpresszót!" Ez egy büszke minőségjelzés volt harminc éve. Talán ma is ki klelene írni: "Egységünkben valódi olasz kávét szolgálunk fel." Ezzel ki lehetne védeni azokat akik tíz másodperc alatt másféldeci kávét várnak el, és nekem is egyértelmű volna, hogy itt megkövetelhetek egyféle minőséget, és nem a márkától független szokványmoslék járja.

Más: pakk jött, teszt indul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #81 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=MoKambo link=topic=190.msg443#msg443 msg=443][/answer]

Ajaj, két hete a gyöngyösi Malom cukrászdában volt szerencsém kávét inni. GE-t főztek. Mivel már volt vele otthon fél kilónyi kapcsolatom ezért tudtam, hogy mire számítsak. Sajnos a közelébe sem ért amit ott kaptam.

Meglátásom szerint (én mondtam is a pultosnak) fontos lenne, hogy a kar ne legyen hideg, ne a gép mellett pihenjen. Vagy ha már ott pihen legalább főzés előtt dobja fel és engedjen át rajta egy kis vizet. A darálót is finomabbra kéne venni egy kicsit, mert hamar lefolyik. Erre panaszkodott is, de én nem akartam hozzányúlni semmihez, mondtam, hogy szóljanak a területi képviselőnek. Nem tudom, hogy szóltak -e, de én most szólok. :-)
A kávé ugyan nem volt vészesen rossz, de ez csak a GE-nek volt köszönhető. Én főztem ebből a kávéból már ipari gépen normálisan és hát űberdurva volt a végeredmény.

Ebben nem önt, (téged tegeződjünk már itt a fórumon, mert így sokkal személyesebb) hibáztatlak, hanem a kávézó üzletvezetőjét, mert csak akkor van jó végeredmény ha ő is akarja, hogy az legyen. Kettőn áll a vásár.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #82 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=MoKambo link=topic=190.msg443#msg443 msg=443][/answer]
Tisztelt Dósay Úr !

Igaza lehet, ön mindkét oldalt látja. Én mint fogyasztó csak az egyiket, jó esetben legfeljebb belátok a pult mögé...

Eddig nem igazán volt merszem beleszólni a pultosok dolgába, de legközelebb próbálkozok !
Én az Önök kávéját a Zalaco pékségben szoktam inni (az itthonin kívül természetesen), nem tudom mire vannak kioktatva a hölgyek, de tampert nem láttam a kezükben, pedig ott van a daráló mellett.
Legközelebb rákérdezek, nem kellene-e azt használni ? ::)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #83 Írta: admin
Ma este egy szivattyú cserével sikerült feléleszteni a "kis" Brasiliát :) .
Holnap meglesz az éles bevetése is.

Méretéhez képest viszonylag hamar felfűt, és szépen tartja is a meleget. :D

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #84 Írta: admin
Ígértem képet is ugyebár :)

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.001 másodperc