KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
15 éve 5 hónapja #73 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
Úgy gondolom, hogy ezt az emailt veletek is meg kell, hogy osszam (ugy gondolom, hogy a köszönet a tesztelőknek is szól), mintegy visszacsatolás képen, hogy van értelme a dolgoknak:

Tisztelt Józsa János úr!



Köszönöm a munkáját! Szerintem nagyon fontos amit most elkezdett, és folytassa minden képen mert nagy szükség van már évek óta az e-féle minősítésekre. A vendégek érdekében

hogy kicsit tudjanak viszonyítani ,hogy miért mennyit adjanak a pénztárcájukból. Végre az értékeket könnyebb lesz megmutatni ,csak maradjon mindig pártatlan!!!!!!! 

A kritikát és minősítést jónak látom,bár a friss bontást én is fontosnak látom ,ezért kérem erre ügyeljenek ,és aroma zárós dobozba vigyék a tesztelők a mintát!!

Köszönöm ,hogy felvette velem a kapcsolatot !



Tisztelettel:  Dósay Tamás 

                        Doddy Coffee Bt

                            MoKambo

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #74 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=Monyesz link=topic=190.msg421#msg421 msg=421][/answer]

Tisztelt Tamás!

A penészes jegyet én éreztem a kávéban. Elég gyengén de lehetett. No ez nem az a dohos, kellemetlen, fojtogató fajta hanem inkább a nemespenész. Jobog kolléga is felfedezte benne, Ő Camembertesnek írta le. Szóval nem mint kellemetlenséget hanem mint tulajdonságot írtam le. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #75 Írta: jobog
jobog válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása

Igen, én camambert sajtos ízt fedeztem föl benne. Direkt finom és ritka jelenség volt.

Ugyanakkor vettem a fáradságot és elzarándokoltam a helyi (Salgótarján) MoKambó főző helyre, és most jó kávét kaptam. Sokkal jobb kávét főztek drága gépeiken mint én otthon, alapvetően ugyanaz a karakter, csak sokkal finomabb, és + megjelent olyan édesség is a kávéban amit én szeretek. Az a kávé annyiért nagyon komoly versenyző ár-érték arányban szerintem a legismertebb kávémárkák ellenében is. Persze nem tudom mennyire ismert egyik és másik világszerte. Ugyanott ittam olyan kávét is melynek lefolyási ideje 7 másodperc volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #76 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=jobog link=topic=190.msg425#msg425 msg=425][/answer]

Mit főznek, GE-t ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #77 Írta: jobog
jobog válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása

Buon Gustót főznek. Nagyon finom lett, Danesi-Manueleket simán előzte nálam. A hét másodperces viszont olyan is lett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #78 Írta: MoKambo
MoKambo válaszolt a következő témában: Re: A kávétesztek eredményeinek megvitatása
[answer author=Monyesz link=topic=190.msg421#msg421 msg=421][/answer]
Tisztelt Molnár László úr!

Válaszolni szeretnék az Ön levelére. Igen a kávéban nagyon sok ember nem tudja mit is kell keresni miért mondják Önök hogy hú de finom! Hiszen lassan 16 éve iszom és főzöm a kedvenc fekete levesem,de csak 5 éve tudom hogy igazán mi is a csokis íz.
Régen szerettem a hosszú kávét tejjel ,és a "capp.. ,"nem irom ki mert azt kaptam, de nem volt mihez hasonlítani,és abból fejlődtünk a mai szintre.A mai tudásomhoz képest az melange volt.De úgy igyuk ahogy ízlik,variáljuk,hisz csak fantázia és odafigyelés az egész. Ma a munkánk révén (nem csak az enyém ,sok szakember ,és média) révén ide is eljutottunk .EZ JÓÓÓ!!!!! És most megmutatjuk hogy a rövid kávé teljesen egyezik sőt néha übereli az ét csokit és még kellemes eltolódások mogyoró ,mandula,karamell ízeket fedezünk fel .Hogy a vendéglátóban nem mindenhól?
Lassan!!!!!  Piano-piano !!!!!!!   Segitsenek a vendégek  !!!!!!
A vendéglősnek naponta ezeket a mondatait haljuk  : Hú de lassan folyik !
Nekem erre nincs időm .Ezt a vendég nem tudja kivárni. Nem tudná hosszabra állítani ,ezért szól a vendég hogy sajnálom! Tisztítás!!!!???  Tejhab fej!!!??  Autómata gépük nincs?
Lefőzi addig tud mosogatni.Na és mennyit küzdünk ,hogy ne keverje a kávénkat ,hogy a csomagot zárja vissza esetleg ne hadja melegen helyen a zacskót ,ne állitsa el a menyiséget,csak Önök tudnak segíteni mert ha én szólok holnap másik kávét árul .
Én korábban egy német kávét is forgalmaztam érdekes abból is kitudtam találni ,hogy hogy főzzem le hogy finom és élvezhető legyen. Nem ristrettó -nak !!!!
Ja, és napmint nap iszom kávét nem csak a sjátot hanem vendégként én is járok étterembe és ritka hogy elégedett vagyok !? De mindig próbálok alázattal kedves hangon segíteni ,hogy hogyan kérem a kávém !  "mint vendég" nyűgösnek veszik és ritkán látoma csillanást a szemben.De van kivétel és naprol napra több!!! Pl Hajduböszörmény caffe longue,vagy az Itália kávézó,gyöngyös Malom cukrászda , Eger Hoba vagy a Zalako pékségek stb Nem reklámként!!! De ha jók akkor megérdemlik,és még lenne!!

Tisztelettel:Dósay Tamás    MoKambo  ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.545 másodperc