KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 6 hónapja #8833 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Igen, az a felső szűrő. Kitekereg majd a fény felé fordítod és meglátod, hogy mennyire van elduguolva, ha viszonylag tiszta (sok az átlátható luk) ,akkor szvsz vízpumpája gyenge. Időbel cserés.Viszont ha csak ebbe mutatkozik meg a gyengesége és nem bosszant a jelenség, akkor használd így nyugodtan.

tartamas írta: Köszönöm. Ezeket kipucoltam.
A KPE felső szűrő mit takar pontosan? Ahol a golyó és a rúgó van?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8834 Írta: icemann
icemann válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok, van egy odea gó kávéfőzőm,és az a gondom, hogy rettenetesen durvára darál,a legfinomabb álláson is.Szétszedtem a darálót ,jelre összeraktam,az eredmény nem változott. A kerámiákon nem látszik kopás. Valami 5let??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8835 Írta: Dkrisz25
Dkrisz25 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok,
Egy Philips EP3510-es gépünk van, egy pár napja elkezdett érdekesen viselkedni, be és kikapcsolásánál korábban kis mennyiségű víz mindig kifolyt a kávéfőző helyén elöl, azonban most egy csepp sem jön ki, viszont jelentős mennyiségű víz lesz a vízgyűjtő tartályban alul. Kávéfőzéskor is gyengébben jön a kávé, a főzés befejeztével sziszegő hang kíséretében szintén gőz jelenik meg a gép oldalán. Gőzölésnél illetve forró víz engedésénél a gép bal oldalán, a főzőegységnél tetemes mennyiségű gőz jön ki, a gőz csövön pedig alig jön víz. Ilyet korábban sosem tapasztaltunk. A főzőegységet előírás szerint folyamatosan kitisztítottam, vízkőmentesítő folyadékkal vízkőmentesítést is csináltunk. Az AquaClean szűrőt is eltávolítottam hátha ez a probléma, de nem javult a helyzet. Espresso főzésénél szerintem sokkal kevesebb jön le a megszokottnál, hosszú kávénál talán nem ennyire szembetűnő a különbség.

Nincs valami ötletetek mi lehet a baja? Hátha van valami egyszerű megoldás, vagy mindenképp szakszervízbe kell vinni...
A gép júniusi, átalag napi 2 kávénál nem főzünk rajta többet...

Előre is köszi a segítséget!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8836 Írta: rocket
rocket válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Delonghi Magnifica ESAM 5400-nek eléggé lóg a KPE a hajtáson jobbra balra is, de inkább ami probléma, hogy előre-hátra. Rögzítő csavarokat megnéztem, nem lazák, hanem a gép műanyag házában, ahol hozzá van fogva az 1 csavarral a hajtáshoz, ott van a furat annyira kikopva szerintem, hogy lötyög a KPE, és főzéskor erős nyikorgó hangokat ad, mozgás közben. Létezik valami felújító készlet, vagy valahogy lehetne rögzíteni a KPE-t, hogy ne lötyögjön annyira?
Köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8837 Írta: tartamas
tartamas válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Valakinek valami ötlete arra, ha teljes keresztmetszeteben bevízkövesedett a kazán?
Amúgy Melitta Caffee Bistro a gép típusa
Köszi
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8838 Írta: koornel
koornel válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szervusztok!
Kávégép vásárlás előtt álok.
Jura mellett döntöttem, de rengeteg fajta van és nehéz a választás.
Segítsetek légyszíves.
Ami a lényeg:
- lehetőleg ne legyen nagy, ne foglalja el az egész konyhapultot
- erős kávét készítsen
- max 50.000 Ft

Milyen típust ajánlotok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.622 másodperc