KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 1 hónapja #8575 Írta: Alan555
Alan555 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok! Olyan gondom van,hogy Odea Giro készüléken nem indul el a darálás,még teszt módban sem. Kiszedtem,pucolás szétszedés,stb. megvolt,de semmi eredmény. Hibaüzenete villogja, alsó felső ikon felváltva villog. Valakinek valami ötlete?
Köszönöm,ha valaki ötletelne rá.
Üdv:Alán

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8576 Írta: tesopapa
tesopapa válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Valamelyik kedves fórumtársnak nincs elfekvőben véletlenül Saeco Primea tejtartályában lévő Cappuccino szelepe?

S30040-2.jpg melléklet nem található

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8577 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy mi lehet a megoldás egy Primea Touch Plus esetén amelyik nem óhajt a szervíz leírás szerint a teszt, illetve diagnózis módba? Egyébként a touch screen minden funkciója jó, minden szegmense teszi a dolgát.
Üdv. Péter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8578 Írta: tartamas
tartamas válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
sziasztok
Van egy Krups EA8010-es kávégépem és olyat csinál, hogy amikor egy tisztítást nyomok rajta, akkor a főzőfej felfele mozgásánál, amikor kijön a kazánból, akkor egy nagyot tüsszent a gép és vízpára képződik, ami miatt a darálóban maradt kávé párásodik és emiatt gyorsan eltömődik.. Hallottam olyat, hogy ez a distributor hibája lehet, de nem vagyok benne biztos.. esetleg valami jófajta tisztítószerrel nem lehetne átmosni a rendszert? vagy mit érdemes kicserélni, illetve tisztítani?
köszönöm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8579 Írta: barkzso
barkzso válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Tisztelt Mester!

Takarítgatva kenegetve a Talea Ring Plus V2 gépemet észleltem, hogy mint ahogy valakinek írtad korábban az idézetben, nekem sem a megfelelő pipacső van a gépemben (hanem az első idézett linkedben szereplő). Nincs bajom a készülékkel, jól működik már vagy két éve, de azért megkérdezem: okozhat-e problémákat az hogy egy régebbi típusú pipacső van a főzőben? Maradhat így vagy keressek megfelelő típust bele?

***

secondbolt írta: A Vienna pipacsőben van egy rugó, egy úgynevezett vízcsapdugó és egy szeleptoló.
www.saecoalkatresz.hu/vienna-viv2e740132r10-c-94_108_191.html
Ezek nem kellenek a Ring pipacső belsejébe, ennek más a felépítése!
www.saecoalkatresz.hu/talea-ring-tre741035r1-c-94_102_204.html

Üdv!

"Az élet túl rövid ahhoz, hogy rossz kávét igyunk"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #8580 Írta: Arabica100
Arabica100 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Van egy saeco Incanto de luxe kávégépünk és az a gondom vele, hogy KPE tisztítás és szilikonozás után pár héttel elkezdi a csepptálcába szórni a kávét. Nem mindet, de a megőrölt szemes kávé egy része ott köt ki és ezt mindig onnan veszem észre, hogy híg a kávé. Ez természetes dolog, vagy van valami baja a gépnek? Esetleg sűrűbben kellene tisztítani és szilikonzsírral kenni a KPE-t? Ketten használjuk, naponta 5-6 kávét főzünk vele. Tisztítás és kenés után megint egy darabig normálisan működik, de aztán ugyanez a jelenség előjön.
A szerelő mondta, hogy a motorja hamarosan cserére szorul. Azt nem részletezte, hogy mi a baja. annyit mondott, hogy gyenge, esetleg annak is köze van ehhez a jelenséghez?
Szlikonzsír helyett tudtok ajánlani jobb vagy egyszerűbben felhordható alternatívát a kenéshez?
Az az igazság, hogy apósoméknak van egy Saeco Viennája és azzal semmit nem csinálnak, nem kell tisztogatni, kenegetni. Kb évente egyszer kitisztítják a szervizben és megy tovább megint egy évig. Persze az nem sbs-es és nem csinál olyan krémes kávét mint a miénk, de a karbantartás igénye miatt már elgondolkodtam a cserén. Ha a krémes, sűrű eszpresszót szeretjük, akkor van olyan automata gép, ami "igénytelen" karbantartási szempontból? Köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.527 másodperc