KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 2 hete #8557 Írta: SmallMilos
SmallMilos válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Nagyon köszönöm a gyors reagálást, a következőt tettem:
Kivettem, szétszedtem, ki takarítottam, végén a műanyag meneteket be fújtam szilikonnal, a könnyebb mozgatás érdekében, minden szuper könnyen mozog, viszont ezzel nem javult az alap probléma.
Megnéztem a mozgató motort is, működik külső áramellátással, viszont meg is mértem, hogy áram jut e bekapcsolás után, sajnos nem.
Tehát teszt résznél már áram nem jut oda, hogy pozíciónáljon.
Gondolom valami egyéb hiba tiltja, hogy áramot adjon neki.

Egyéb ötlet ?
Vagy menjen szerelőhöz ? :/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hete #8558 Írta: attila.pinter
attila.pinter válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Esetleg a relék lábai, amik a motort vezérlik, nem lehetnek forrasztás hibásak?
Én megnézném azokat is, ill. átforrasztanám, de nem akarlak félrevezetni, megvárhatjuk még, hogy Secondbolt mit válaszol.
elektrotanya.com/jura_impressa_500_5562_...ch.pdf/download.html
Üdv Attila

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hete #8559 Írta: SmallMilos
SmallMilos válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm, meg is néztem egyből, innen eredő hiba is van, vagyis volt, mert javítottam, de továbbra is fenn áll a gond és nem jut áram. :(
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hete #8560 Írta: attila.pinter
attila.pinter válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Greatz-ek után meg vannak a fesz.-ek?
Az egyik puffer kondin kb 18V, a másik puffer kondin 12V körülinek kéne lennie. Amikor bekapcsolod a motor vezérlő relék lábai megkapják-e a 12V-ot?
Üdv Attila

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hete #8561 Írta: Zacc001
Zacc001 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok
Valaki tud erre a gépre beöntőtetőt?
Köszönöm!
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hete #8562 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tartamas írta: A felső holtponti kapcsolót kipróbáltam, megnéztem a panel csatikon, úgy mértem ki, meg a teszten is amikor felviszem, akkor lekapcsol, az alsó HALL szenzort, ami a motor fogasszíjánál van, azt pedig ki is cseréltem egy másik készülékből..
Nem tudom mit lehetne kipróbálni, ha a tesztek meg jók, de nem indul el a gép, csak szerviz módban tudom működésre bírni..


A szervizmód az direkt hajtást ad a perifériáknak, a processzor ilyenkor nem a működéskori állapot szerint vezérli az egyes funkciókat. Processzorhiba esetén még működhet a gép kifogástalanul szervizmódban, de könnyen előfordulhat az, hogy egyébként hibásan működik.
Ezért jó egy oszcilloszkóp, mert a Hall szenzoron négyszögjelet lehet látni a holtponti működések alatt. Ez a hiba általában elsősorban a szenzorhibára, másodsorban programhibára vezethető vissza abban az esetben, ha mindent jónak mértél a gépen.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.506 másodperc