KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #8317 Írta: barkzso
barkzso válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Itt találtam egy szétszerelési segítséget a darálóhoz (is) a JURA ENA sorozathoz:
juracapressoparts.com/user/JURA/Repair-M...stallation_Guide.pdf
Itt pedig az ENA sorozat szerelési segédletei vannak (videók, pdf):
www.shopjuraparts.com/pages/jura-ena-3-e...nd-diy-repair-guides

"Az élet túl rövid ahhoz, hogy rossz kávét igyunk"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8318 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

gréta.törőcsik írta: Üdv!
Lenne egy Delonghi Primadonna Esam 6600 és elment az LCD világítása a kijelző működik csak nincs háttérfény és így nem is látszik mit ír ki csak ha erős lámpával megvilágítom. Van erre valami megoldás vagy javítási lehetőség, vagy mindenképp cserés ?


Szia!
Elvileg cserélhető a led. Egy ügyes szakember megtudja oldani.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8319 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

stilnox írta: Szisztok!
Van egy Jura E50. nem találja a végállást és kiáll hibára! Le-föl villognak a ledek. Van másik ilyen gépem ami jó,panel ki-be a másik gép paneljével jól működik. A rossz panelen hol keressem a hibát? ahol az encoder csatlakozik minden ok. Előre is Köszönöm a válaszokat!


Szia!
Lehet hogy ha a hibajelzéss után alaphelyzere hajtod a KPE-t akkor megtalálja a helyét.
Már jártam így Jurával, nem volt egyszerű mutatvány, de többszöri kísérlet után sikerült.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8320 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

drszpp írta: Sziasztok!
Most a haverom Saeco Odea Go-ja halt meg. Talán tudtok segíteni. Több mint egy éve nem volt főkapcsolóval kikapcsolva. Átvitte vmi buliba, de már csak egy nyösszenés erejéig tudta visszakapcsolni, utána semmi. Újra bekapcsolva meg se mukkan. Lehet vmi elektrolit kondi kiszáradt?
Üdv. Péter


Szia!
Lehet hogy hibás a tápegység. Szakemberrel kell átvizsgáltatni.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8321 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

palko írta: Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, egy Saeco Magic Comfort plus kávégép javításához.
A "Warming up" felirat megjelenik, de nem csinál semmit, gőzt és meleg vizet viszont ad. Bekapcsolás után az öblítési funkció is elmarad, a menüből elérni, de akkor sem történik semmi. Merre keressem a hibát, mi lehet a probléma forrása?

Előre is köszönöm a válaszokat!


Szia!

Nézd meg a kazánt! Vigyázz, mert a víz és a gőz patkókazánon jön keresztül.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8322 Írta: razor
razor válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

razor írta:

natloz írta:

razor írta: Üdv!
Ismét segítséget szeretnék kérni Spidem Villa-val kapcsolatban, most valahol dugulásom van ,mert elkezdtem vízkőtlenítést csinálni kétszer megnyitottam a gőzcsapot jött is belőle a folyadék aztán a harmadiknál eldugult ,csak a szivattyút hallani ,hogy búg ,de víz már nem jön főzésnél ugyan ez egy szikra vizet sem kap
a kazán dugulhatott el? ::hmm::

Másik kérdés,ha már úgy is szét kell szedjem teljesen , akkor kapna egy nagytakarítást is a makacs kávé zsírt ,milyen szerrel tüntessem el hideg zsíroldóval vagy mivel?
Előre is köszönöm a választ. bdown

Szia!
Kazán kimenő ága vagy az utána lévő cső ami nagy valószinűséggel eldugult.
Amikor a nagynyomású cső hollanderét tekered le a kazánról vigyázz, hogy 8-as villáskulccsal fog ellen, nehogy letörd a kazán kimenő ágát. Ezután kombi fogóval fogj rá a roppantógyűrűre és óvatosan ide oda mozgatással húzd le a kazánról. Viszont így, hogy dugulásod van és vízkőmentesítő szer van benne, nagyon figyelj oda nehogy a szemedbe is kerüljön. Mindenképp valami rongyot készíts oda amikor húzod le a csövet.
Hideg zsíroldónak én tudom ajánlani a well done termékét.


Üdv!
Köszönöm bdown bdown a tanácsot úgy volt ,ahogy írtad a kazán kimenő ága dugult be úgy kellett kiütni belőle a vízkövet .
Kérdés, ha már úgy is szét van szedve miket érdemes kicserélni ilyenkor?
Előre is köszönöm a választ.

Üdv!
Ma volt időm foglalkozni megint a géppel kicseréltem a tömítéseket ,összeraktam mondom, akkor folytatom a vízkő mentesítést gőzcsapon jön a víz meg gőzt is csinál ,de mikor hosszú kávét csinálnék, hogy ott is átmossam a rendszert darál tömörít hallani ,hogy búg a szivattyú, majd szárazon kidobja a kávét a zacctartóba és kigyullad a piros led ,még mindig el lenne dugulva a kazán?Ha igen ki lehet valahogy takarítani vagy cserélni kell.
Előre is köszönöm a választ.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.862 másodperc