Kávé, kávéfőző, kávédaráló, kávéház tesztek, hírek, érdekességek ...
kávé kávéfőző kávédaráló eszpresszó kapucsínó

Tévhitek és igazságok a kávéról

Email Nyomtat
Felhasználói értékelés: / 0
GyengeLegjobb 
tévhitek és igazságok a kávérólPresszókávé, tejeskávé, capuccino - ahányan vagyunk, annyiféleképpen szeretjük a kávét. Erről az italról még az is sok mindent tud, aki egyébként nem kávézik. Mi az igazság a tények és tévhitek körül?

A koffein öl - igaz, azonban ehhez gyors egymásutánban kellene 80-100 csészényivel elfogyasztani belőle. Inkább senki ne próbálja ki.

A kávé jó hatással lehet ránk - Egy felmérés szerint a legtöbb amerikai kávéjával oldja meg a napi antioxidánsbevitelt, egy-két csésze már elegendő ehhez. Ha nem szereti a kávét, igyon fekete teát, amely a második legnépszerűbb antioxidáns-forrás, ezután következik a banán, a szárazbab és a kukorica.

A koffein növeli a női libidót - patkányok esetében legalábbis ez a helyzet. Embernél ez valószínűleg csak a nem rendszeres kávéivókra vonatkozik.

A koffein csillapítja a fájdalmat - Két csésze kávé megivásával csökkenthető az izomláz, derült ki egy vizsgálatból, azonban a résztvevők egyike sem kávézott rendszeresen.

A kávé ébren tart éjszaka - épp ezért javasolják, hogy lefekvés előtt 6 órával már ne fogyasszuk.

A koffeinmentes kávéban is van koffein - 5-10 csésze koffeinmentes kávé koffeintartalma megfelel 1-2 csésze normál kávénak.

A koffeinmentes kávé előállításához vegyszereket használnak - A kávébabot gőzölik, így az oldott koffein a felszínre emelkedik, ahonnan egy szerves oldószer, a metilén-klorid segítségével távolítják el.

A koffein nem keserű - a kellemetlen ízért az antioxidánsok felelősek.

A pörkölés és a főzés módja teszi a jó kávét
- Pörkölés során a kávébab belsejében található olajok kiszabadulnak, minél több olaj szabadul ki, annál erősebb az íz. A kávéfőzés során minél több ideig érintkezik a víz a kávéval, annál magasabb lesz a koffeintartalom.

A kávét kecskék fedezték fel - Egy évezreddel ezelőtt Afrikában egy kecskepásztor vette észre, hogy nyája egész éjjel ébren maradt, miután kávécserjékről legeltek.

Forrás: Betegszoba

Cimkék: kávé , koffein , kávézás
Share
Hozzászólások (0)Add Comment

Szóljon hozzá Ön is!
Kérjük, hogy jelentkezzen be, ha hozzá kíván szólni. Ha még nincs fiókja, akkor regisztráljon!

busy
 


Kávé és kávézókereső

kávékereső
kávézó kereső
kávélexikon

Szavazás

Általában milyen kávét fogyaszt?
 
Kapucziner

Kávékorzó tagok


536 Összesen
0 Ma
4 Ezen a héten
5 Ebben a hónapban
 Legutóbb: wagesz
English French German Italian Portuguese Russian Spanish Hungarian

Az én kávésarkom

SiD_3
SiD_3