KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 2 hónapja #8515 Írta: kérdező
kérdező válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. Egy Saeco Incanto de Luxe gépről van szó. Bekapcsolása után a felfűtést követően elindult az öblítés. Öblítés közben néhány másodperces áramszünet lett, majd miután visszakapcsolták az áramot, a gép szünet nélküli öblítést indított. Úgy értem, hogy megállás nélkül akár 20 percen át is öblít, egész addig, amíg le nem kapcsolom a gépet. Úgy viselkedik mintha valamilyen végtelen öblítő ciklusba került volna. Ha lekapcsolom a gépet, és pl. 2 óra eltelte után ismét bekapcsolom, a bekapcsolás pillanatától kezdve ismét öblíteni kezd végtelen ciklusban, még azt sem várja meg, hogy felfűtsön. A központi egység sem áll alaphelyzetben, a zacckidobó belelóg a zacctartó dobozba. Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tudnám a végtelen öblítési ciklust megszakítani és alaphelyzetbe állítani a gépet? Az LCD kijelző alatti nyomógombokról semmilyen beállítást vagy utasítást nem fogad el a gép. Köszönöm. Üdv.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8516 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tartamas írta: igazából nem tudom, hogy hol akadhat el..főzőegységet kivettem , két db mikrokapcsolót bekapcsoltam és akkor is a jobb oldali piros csíkkal jelölt szelep tetején gyöngyöz a víz, valahol el van záródva..
Az a szelep, ami a képen van, az nem lehet, hogy tönkrement? kitisztítottam amúgy.. esetleg ki lehet iktatni ideiglenesen? mi egyébként a szerepe?
köszönöm



Szia!
Az a biztonsági szelep, nem kell kiiktatni! Cserélni viszont lehet főleg akkor, ha a jobb oldali tefloncsövet kihúzva nem jön a víz ha működik a szivattyú.
Ha megnézed előtte a "T" akakú elosztót akkor láthatod azt, hogy a bal oldali tefloncső sokkal tisztább mint a másik kettő, ami elvízkövesedett. Tisztítsd meg mindkettőt.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8517 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

kérdező írta: Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. Egy Saeco Incanto de Luxe gépről van szó. Bekapcsolása után a felfűtést követően elindult az öblítés. Öblítés közben néhány másodperces áramszünet lett, majd miután visszakapcsolták az áramot, a gép szünet nélküli öblítést indított. Úgy értem, hogy megállás nélkül akár 20 percen át is öblít, egész addig, amíg le nem kapcsolom a gépet. Úgy viselkedik mintha valamilyen végtelen öblítő ciklusba került volna. Ha lekapcsolom a gépet, és pl. 2 óra eltelte után ismét bekapcsolom, a bekapcsolás pillanatától kezdve ismét öblíteni kezd végtelen ciklusban, még azt sem várja meg, hogy felfűtsön. A központi egység sem áll alaphelyzetben, a zacckidobó belelóg a zacctartó dobozba. Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tudnám a végtelen öblítési ciklust megszakítani és alaphelyzetbe állítani a gépet? Az LCD kijelző alatti nyomógombokról semmilyen beállítást vagy utasítást nem fogad el a gép. Köszönöm. Üdv.


Szia!

A gép nagy valószínüséggel elektronikahibás. Ha szerencséd van akkor javítható, ha nincs szerencséd mert processzorhibás lett, akkor lehet vadászni a neten egy használt panelre, mert az új panel ára kissé meghaladja egy használt gép árát.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8518 Írta: tartamas
tartamas válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm a gyors segítséget!
Üzenek az eredményről :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8519 Írta: beller
beller válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm a gyors válaszodat. Ezt kellene megvennem?
www.jofogas.hu/zala/Saeco_Royal_Patkokazan_76095824.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8520 Írta: beller
beller válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Még annyit, hogy amikor savaztam a gőzcsövön szerintem normál nyomással jött az oldószeres víz miközben ezzel egy időben a capuccinatoren is csordogált. A gőz is van, hogy 5 másodpercig jön rendesen aztán "pisilget" 3-5 másodpercig, majd újra rendes nyomással jön. Persze lehet, hogy az átfolyási keresztmetszet be van szűkülve a vízkőtől. Csak zavaró, hogy felváltva hol jó, hol rossz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.503 másodperc